aşılar

melek_k

aşılar

Mesajgönderen melek_k » 26 Haz 2013, 16:10

Merhaba menectra aşısı hakkında bilgisi olan var mı ? Doktorumuz tavsiye etti ama bize bıraktı kararı sağlık ocağına sordum hiç duymadık dediler nasıl karar vermek lazım bilmiyorum.Kızım 8 buçuk aylık yardım lütfen... :idea:

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: aşılar

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 27 Haz 2013, 04:37

Melek Hanım merhaba.Biz aşı ve ilaçlar konusunda öneride bulunmuyoruz. Çünkü bu konuda doktorunuzun önerilerine uymak en doğrusu. Diğer anne şeflerden öneri gelecek mi bakalım :)

melek_k

Mesajgönderen melek_k » 19 Tem 2013, 12:28

Belki ilgilenen olur diye yazıyorum biz aşıyı yaptırdık bir tür menenjit için yapılıyormuş ama aşı takviminde yapılan menenjit aşısı bu hastalıktan korumadığı için ayrıca yaptırılması öneriliyor. Özellikle hac mevsiminde ortadoğu dan gelen bi hastalık ve geç farkedildiğinde ölümcül olabiliyormuş ben ve eşim işimiz gereği yurtdışından gelen kişilerle zaman geçirip muhattap olduğumuz için bu riski göze alamadık ve aşıyı yaptırdık.Türkiye de yeni bi aşı ama Avrupa ve Amerika da yıllardır kullanılan bir aşıymış. fiyatı 155 lira belki bu bilgilere ihtiyacı olan anneler olur diye paylaşmak istedim.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 21 Tem 2013, 20:41

Çok teşekkür ederiz melek_k Çok güzel bilgiler vermişsiniz :)

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir