cici bebenin zararı warmı?

sewda.karakurt

cici bebenin zararı warmı?

Mesajgönderen sewda.karakurt » 01 Şub 2013, 19:00

merhabalar..oğlum 4.ayını doldurmak üzere yaklaşık 2 hafta önce muhallebiye başladık sewerek yiyor.artık sabahları dewam sütüyle yada ıhlamurla 1-2 adet cici bebe wermek istiyorum.bi zararı warmıdır? önerirmisiniz?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: cici bebenin zararı warmı?

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 01 Şub 2013, 20:12

Merhaba
Bebek bisküvisi vermeyin, hazır paketli gıdalara en başından hiç başlamayın. Zamanı gelince evde yapabileceğiniz bebek biskuvisi tariflerimiz var. Boşuna katkı maddelerinden zarar göremesin bebeğiniz, üstelik katı gıdaya bunlarla başlarsa ileride sebze vb sağlıklı yiyeceklerin tadlarına alışmakta zorluk çeker. Bitki çayları için de erken.

sewda.karakurt

Mesajgönderen sewda.karakurt » 02 Şub 2013, 12:04

peki çok teşekkür ederim..sağlık ocağındaki ebemiz yoğurt we meywe suyu wermeye başlayabilirsin dedi.bende önce çorba wermek istiyorum çünkü meywe suyuna alıştıktan sonra çorbayı yememesinden korkuyorum.sizce ek besine sırasıyla hangisiyle dewam etmeliyim??

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 02 Şub 2013, 20:16

Evet öncelikle evde mayalanmış yoğurt ve cam rendede rendelenmiş bir iki kaşık elma ya da armut püresiyle başlamak uygun. Bu aylarda başlandığında bunlar tavsiye ediliyor. Sebzelere de sonraki aşamada geçersiniz. Çok sorun olmaz.

hande

Mesajgönderen hande » 11 Şub 2013, 21:24

hazır paketli gıda bence de vermeyin. ben bebe bisküvisini yapıp rondodan geçiriyorum (benimkiler elle kolay ufalanmıyor) bir kavanoza koyup bundan sabahları bir iki tatlı kaşığı kadarını, kuru kayısı haşlayıp suyuyla ıslatıyorum. içine ister tuzsuz peynir, ister meyve, tarçın...

BOT

Mesajgönderen BOT » 12 Şub 2013, 14:37

Ben doktorumun önerisi ile hipp marka bisküvi kullanıyorum.
Kahvaltıya başladığımızda ıhlamur yerine anne sütü ekliyordum.

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir