imdat annelerrr

Ruyaoyku

imdat annelerrr

Mesajgönderen Ruyaoyku » 02 Eyl 2014, 04:43

Merhabalar hanimlar benim melegim 13 aylik cok istahli bir bebekti su son iki uc aya kadar her pisirdigimi yerdi bende severek yemek yapardim.son iki aydir dogru duzgun hicbirseyi agzina surmuyor diyebilirim size arka arkaya 5tane dis cikardi distendir dedik havalar sicak duzelir dedik ama veslenme aliskanligi gunden gune bozulmaya basladi sut icmek istiyor surekli meyveli yogurt yemek istiyor sebze corbalarini yemiyor pilav makarna cok severdi bir kasik ancak yiyor inanin yedigi teksey tarhana corbasi ve sehriye corbasi kac aydir oyle sinirlerim bozulmaya basladi ki dengesiz ve yetersiz besliyotmusum gubi hissediyorum bana bir akil verin lutfen napicam b.

Gurmebebek

Re: imdat annelerrr

Mesajgönderen Gurmebebek » 02 Eyl 2014, 08:44

Zorlamayın, zaten zorlamak fayda vermez ve işe yaramaz, hatta işleri zorlaştırır ve lokma savaşlarını başlatır :) Yapmanız gereken en iyi şey bir öğün düzeni oluşturmak, kendi kendine yemesine izin vermek, yediği miktara razı olmak, sofraya birlikte oturup örnek olmak ve az yedi diye aralarda beslememek. Bunlar sabır ve kararlılıkla yapıldığında gerçekten işe yarıyor, Çünkü yemek istemeyen bebişlere genel öneriler var yazıda ve çok işinize yarayabilir. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

Dexigner

Re: imdat annelerrr

Mesajgönderen Dexigner » 14 Eyl 2014, 19:23

Anlattığınıza bakılırsa dişlerini kullanmayacağı türde yiyeceklere yönelmiş gibi duruyor, yemek düzeninin değişiklik göstermesi dişlerden olabilir mi? Çünkü 13-19 ay arası birinci azılar geliyor… Ah şu dişler...

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir