Sütüm yetmiyor? Nasıl bir yol izlenmeli?

ummuesad

Sütüm yetmiyor? Nasıl bir yol izlenmeli?

Mesajgönderen ummuesad » 30 Eyl 2014, 20:37

Öncelikle böyle harika bir site açtığınız ve biz annelere destek olduğunuz için çok teşekkürler. Harikasınız.

Benim küçük prensim de 6 ayını 1 hafta sonra dolduracak inşallah. Ek gıdaya geçiş rehberinizi vb. konuları okudum ancak sorun şu ki benim sütüm artık bebeğime yetmiyor ve son günlerde açlıktan dolayı sürekli huzursuz. Devam sütüne mi başlamalıyım? Ek gıdaya yumuşak ve artarak geçiş yapmalı ve kilo alımını mı izlemeliyim? Ya da sadece geceleri mi devam sütü verip gündüzleri verdiğiniz örnek listeyi anne sütü ve ek gıda ile mi doldurmalıyım? Geceleri de huzursuz ve uykusuz çünkü. Önerilenize ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Gurmebebek

Re: Sütüm yetmiyor? Nasıl bir yol izlenmeli?

Mesajgönderen Gurmebebek » 01 Eki 2014, 07:11

Merhaba öncelikle güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz.biz her zaman takip eden doktorunuzun önerilerine uymanızı öneriyoruz. Çünkü her bebek farklıdır. İhtiyaçları ve bünyesi de farklıdır. Ancak bizim uzmanlarımız derki bir yaşına kadar bebeklerin temel beslenmesini anne sütü, anne sütünün yetmediği durumlarda formül mama oluşturur. Çünkü sindirim sistemleri katı gıdaları tamamen sindirip, tüm faydalarından yararlanacak kadar gelişmemiştir daha. Keza bağışıklık istemleri de tam olarak gelişmemiştir. Bu nedenle bu dönemde ek besinler sadece alıştırma mahiyetindedir ve almaları gerekenleri sütten alırlar. Yani hala en değerli besinleri anne sütüdür. Sütün miktarı ve niteliği zaman içinde değişir ve genelde anneler sütünün yetmediğini düşünür bu nedenle. Genel görüş 6. ayda ek besinlere başlanmalı doğrultusundadır. Yani emzirmeyi de ihmal etmeden başlayabilirsiniz :) Sitemizin ana sayfası sol tarafta 3. sırada anne sütü bölümümüzü mutlaka inceleyin, çok işinize yarayacaktır.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir