Islak gıdalar mı, yemiyoruz???

Ewrym

Islak gıdalar mı, yemiyoruz???

Mesajgönderen Ewrym » 20 Kas 2014, 18:39

18 aylik bir oglum var ve son derece iyi beslenen anne sutu alan ve hala aliyor bir bebekdi..yogurdu kendim mayaladim butun meyve ve sebzelerden yedirdim sadece pure degil yutkunmasi da iyi olsun diye puturlu gidaya alistirdim kuruyemis vb gidalari dahil tatdirdim ve alistirdim bir iki ay oncesine kadar elinde elmayla gezen ve salataligi cok seven bir bebekdi suan ise islak nemli kaygan farkli dokusu olan hic bir gidaya birakin yemeyi dokunamiyor verdigim butun gidalari reddediyor agliyor bagiriyor veya kaciyor dokundugu anda elmayi bile firlatarak ve tiksinerek atiyor belki alakali belki alakasiz ciplak ayakla tahtaya basamiyor hatta posete bile dokununca yuzunu burusturuyor ben ne oldugunu cozemiyorum ve kuruyemis anne sutu et makarna pilavla birazda corbalara ekmek batirip yedirerek oglumu doyurmaya calisiyorum oneri ve fikirlerinizi bekliyorum simdiden cok cok tesekkur ederim

Gurmebebek

Re: Islak gıdalar mı, yemiyoruz???

Mesajgönderen Gurmebebek » 22 Kas 2014, 07:21

Merhaba, çok endişe etmeyin. Bu aylarda çocuklarda kuma basma, su vb bazı şeylerden rahatsız olma başlar geçici ve normaldir. Üzerinde durmayıp geçici çözümler üretmeye çalışın. Yemek konusunda da denemeye çözüm üretmeye devam :) Farklı şekillerde pişirmeyi deneyin.Yemek seçmenin de normal ve geçici dönemi ancak pes ederseniz ileriye yönelik beslenmede sıkıntı olur. Sevdiği şeyleri verin, istemediklerini hep yanına koyun. Örneğin kaşıkla çorbasını verirken eline de eskiden yediği şimdi yemediği bir şeyi verin. Bir ondan bir ondan gibi :) sitemizin ana sayfa sol tarafta 6. sırada yemek seçen çocuklar bölümümüz var, inceleyin. Çok faydalı bilgiler bulacaksınız. Birlikte yiyerek ona örnek olmakta genel anlamda çok işe yarayan ve gerekli bir şey unutmayın. Sevgiler :)

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir