mina

ktm

mina

Mesajgönderen ktm » 18 Ara 2014, 21:15

Merhabalar kizim 18 aylik hic blandir kullanmamama ragmen kati şeyler yemeyo agzina verdigim gibi midesini havalandiriyo mesela havucu isiriyo yutacagi yerde tükürüyo ne yapmam lazim yasitlari herseyi yutuyone yapmam konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkürler

lolyaa

Re: mina

Mesajgönderen lolyaa » 19 Ara 2014, 06:00

Cocugunuza elma ya da armut gibi cignemesi daha yumuşak meyveler verdiniz mi?

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 19 Ara 2014, 11:14

Bütün katı gıdalar için mi aynı durum söz konusu yoksa sevdiği ve yiyebildiği katı gıdalar var mı?

ktm

Mesajgönderen ktm » 19 Ara 2014, 18:50

Evet butun kati gidalr icin yeni yebi cubuk kraker elmayi tukurmuyo ama ben kasikla verdigim yemekleri hafif katiysa bile midesini havalndiriyo cunkh cignemedn yutmaya calisiyo bunun farkindayim ama cozum bulamiyorum mesela yumurtasi azicik kati haslamissam asla yemiyo

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 20 Ara 2014, 11:24

Çubuk kreker gibi abur cuburları vermeyin lütfen. Yumurtada da iyi pişmesi gereken bir gıda az yada fazla pişirme süresi sorun yaratıyor. Bebişiniz yeterince büyümüş aslında pek çok şeyi kendi yiyebilir. Meyveleri ve eline verebileceğiniz şeyleri eline verin kendi yesin, dökmesi saçması, az yemesi sorun değil. Birlikte sofraya oturup, onunla birlikte siz de yiyerek ona örnek olmanızda gerekir. Doktorunuz bu konuda ne diyor acaba mutlaka çiğneme ve yutma ile ilgili bir problemi olup olmadığından emin olmalısınız herşeyden önce. Sorun var ise o giderilmeli. Diğer çözümler sorun yoksa işe yarayabilir. Uzmanlar bazı bebeklere çiğneme egzersizleri veriyorlar.
En son Gurmebebek tarafından 22 Ara 2014, 10:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ktm

Mesajgönderen ktm » 20 Ara 2014, 20:58

Sofraya beraber oturdugumuzda catal kasi veriyoruz ama sadec karistirmk icin istiyo asla agzina goturmuyo bebegim 6 ayinda dis cikarmaya basladi ve her dis cikardiginda siddetli sekilde bogaz enfeksiyonu gecirdi bunun bi etkisi olabilirmi sizce

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 22 Ara 2014, 10:13

ktm diş çıkarma ve hastalık döneminde iştahsızlık ve az yene çok normaldir ve bu dönemlerde bebişler yemeğe zorlanmamalıdır. Sizin bebeğiniz kaç aylık acaba, eline kendi yiyeceği şeyler vermeniz çok güzel bırakın ilk başlarda karıştırsın döksün saçsın. Alışma sürecidir, zaten hemen tek başlarına herşeyi yemelerini beklememeliyiz.

ktm

Mesajgönderen ktm » 22 Ara 2014, 14:46

Bebegim 18 aylik alisma surecini gecirdigini dusunuyorum cunkj bayagi suredir oynuyo kasikla catalla ve bugun ilk defa yarim borek yeni ama kasikla yemek verdigimde yine yutmadi midesini havalandirdi sizce nedn acaba cok uzuluyorum bu duruma fikirlerinz benim icin cok onemli tekrar tesekkurler

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 23 Ara 2014, 08:19

Her bebek farklıdır, sizin bebeşinizin de alışma süreci farklı olabilir. Öncelikle çok endişe etmeyin sizin bu haliniz mutlaka ona yansır ve işleri zorlaştırır. Bazen bebekler annelerin hassasiyetini anlar ve bu tip tepkiler vererek, kasıtlı olarak işleri zorlaştırırlar :) Bu nedenle çok zor biliyoruz ama bu durumu yaşadığınızda ona endişenizi belli etmemelisiniz. Öncelikle eliyle yiyebileceği şeyleri eliyle yesin, kaşıkla oynamaya devam etsin. Farklı kaşıklar da deneyebilirsiniz.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir