kusma

halice

kusma

Mesajgönderen halice » 21 Oca 2015, 13:31

Benim oğlum 9 aylik gelişimi tam ayına göre ama zaman zaman ağız dolusu kusma sorunumuz var mide bulantısı oluyor ve kusuyo . Doktora gittik tüm testler yyapıldı hepsi temiz çıktı iki ay önce de böyle bişey oldu geniz akıntısı dediler şimdi öyle bi sorunumuz da tok. Örneğin kahvaltı yaptı aradan 1 yada 1.5 saat ggeçti ben kahvalti mi yaparkenpeynir istedi verdim ve cok feci kustu çıldırtan artık çocukyemek istiyo fakat ters tepiyo hersey ne yapabilirim parmak yiyecek veremezler geldim kusacak korkusuyla yaşıyorum

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: kusma

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 22 Oca 2015, 10:34

Merhaba, çok endişelenmeyin ve endişeniz yüzünden yeme becerisini geriletecek şeylere izin vermeyin. Anladığımız kadarıyla çok sık olmuyor bu durum. Yediği miktarın fazla gelmediğinden emin olun. Eğer fazla gelirse mutlaka her bebek fazla gelen miktarı kusarak çıkarır.

halice

Mesajgönderen halice » 22 Oca 2015, 11:34

Aslında bi kaç gündür ogunlerini baya azaltarak veriyorum ama yine parmak besin vermeye korkuyorum galiba önce bunu aşmam gerekiyor az yesin ama yeterki çıkarmadan yesin. Şöyle bi durumda var çok yemesin den ziyade oglum daha ilk kaşığı verdigimde öğuruyor işte bunu cozemiyorum

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 23 Oca 2015, 08:46

İnanın bu çok sık rastlanan bir durum, ancak şunları bilirsek size daha fazla yardımcı olabiliriz. ek gıdaya başladığınız zamanlarda da bu durum var mıydı, yeni başlayan bir durum mu? Özellikle belli doku ve tatlara mı bu tepkiyi veriyor gözlemleye bildiniz mi? Yani kıvam pütür vs. Beslenmesine bu dönemde yeni bir şeyler eklediniz mi?

halice

Mesajgönderen halice » 23 Oca 2015, 16:53

Hayır sürekli olan bişeyddeğil zaten ek gıdaya başladığımız olan bi sorun diil evet puturlu yiyeceklere tepki veriyo ama alışmaya başladı bunlara. Bi kaç gündür uyguladığım yöntemle sorun bayagi azaldı ogunlerini küçültüp siklastirdim. Ilgınize çok teşekkür ederim umarım aynı sorunları yaşamayız bir daha

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 24 Oca 2015, 11:00

Evet gerçekten de sizin bebişiniz aslında büyük bir sorun yaşamıyor ve doğrusunu yapmışsınız :)

halice

Mesajgönderen halice » 24 Oca 2015, 15:51

Dün akşam yine aynı problemle karsilastik gece muhallebisini yedikten sonra aynı sekilde çok fazla bi kusmamiz oldu yedikten hemen sonra diil bi yarım saat sonra falan çok az yedi ama bilemedim bu sefer ne sıkıntı oldu galiba ben bebegimin 10. Ayı doldurmasin beklicem bu aydan sonra % 5 lere düşüyormus umarım bizde bu aydan sonra atlatabiliriz

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir