Bebeğim kilo almıyor

esrakulaaksoy

Bebeğim kilo almıyor

Mesajgönderen esrakulaaksoy » 22 Nis 2015, 12:46

3.5 aylık bebeğim var kilo sorunumuz var çok yavaş alıyor hatta neredeyse almıyor. Şuan 5600 kg 64 cm. Dr mama takviyesi önerdi ancak mama kesinlikle içiremiyorum. Üç mama değiştirdim üçünüdr almadı. Ne yapacağımı bilmiyorum ne yapmalıyım gecede almıyor ağzına verdiğim an midesi bulanıyor kusuyor lütfen yardım

sudecelin

Re: Bebeğim kilo almıyor

Mesajgönderen sudecelin » 22 Nis 2015, 19:30

Aynı dert bizde de var 5.ayı bitiyor ve sadece 6.200 gr.ustelik memeyi de bıraktı.bir sürü doktor ve mama değiştirdik.yoğurt ve kaşık mamaları da çıkarıyor ağzından

asyaeylul

Mesajgönderen asyaeylul » 22 Nis 2015, 21:26

kizim 34 hftlik 2150 dogdu ve dogdugundan beri kusuyor. suanda 8aylik duzeltilmis 6.5 aylik 5 aya kadar kussada kilo aliyordu 3aydir da bir alıyo bir veriyo ayni kiloda kaldik ve agzini acmak istemiuo biberonu bıraktı yemek yemek istemiyor. kilomuzda 5.5 da takili kaldik 3 aydir allah kimseye yaşatmasin gitmedigimiz hasatne kalmadi

esrakulaaksoy

Mesajgönderen esrakulaaksoy » 23 Nis 2015, 04:41

Zaten türk milletide kilolu etli etli bebekleri sever ya benimkini görünce aman ne küçük bbiraz kilo al falann diyorlar benim iyice canım sıkılıyor. Daha 6 kiloyu bile göremedik nolacak böyle bilmiyorum .

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 24 Nis 2015, 08:18

Merhaba sevgili anneler, öncelikle kimin ne dediğine kulakları tıkamak ve sadece doktorları dinlemek lazım zor olsa da. Bizin sitenin ilk sloganlarında bazılar İştahsızlıktan korkma, obeziteden kork ve bebeklerin ne kadar yediğine değil, ne yediğine takan site :) Ancak çok beslenme değil ama yeterli beslenme önemli. Beslenmede sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenmedir önemli olan. Mama konusunda doktorunuza danışarak değişiklik yapmak ve denemekten başka çare yok. Çünkü anne sütü alımı yetersiz ise mama şart.Bir de farklı biberonlar deneyin, doğru biberon diye bir şey yoktur, bebeğiniz hangisini alırsa doğrusu odur. Ve bir süre mamayı sizin dışınızda biri verirse işe yarayabiliyor. Çünkü siz kucağınıza aldığınızda direk sizi emmek geliyor akılların. Kan değerleri de önemli tabi. Ve pek çok anne bu kan ilaçlarını içirmekte çok zorlanıyor. Pek hoş bir yöntem değil ama hiç içiremiyorsanız, şırınga deneyebilirsiniz.

Biz size aşağıda Pediatrik Endokrinolog Dr. Nihal Memioğlu'nun hazırladığı bebek gelişimi dosyamızı veriyoruz. Aşağıdaki sorulara detaylı cevaplar var bir inceleyin. Ama unutmayın burada ki bilgiler ancak herhangi bir sağlık problemi yok ise geçerlidir.

Bebek gelişiminde boyun uzamasında neler etkili?
Çocuğumun ilerideki boyunu nasıl tahmin edebilirim?
Çocuklarda beyin gelişimine katkı sağlıyor? gelişim geriliği belirtileri nelerdir?
Çocuklarda kilo alamama nedenleri, çözümleri?
Bebek beslenmesinde “fazla kilo” sorunu

Burada da iştahsızlık ve çözüm yolları var.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

esrakulaaksoy

Mesajgönderen esrakulaaksoy » 25 Nis 2015, 18:32

Teşkr ederm zaten ne biberon ne emzik kullanmıyor kaşıkla yada şırıngayla veriyorum ama zar zor daha sonrasında da kusuyor dediğim gibi. Sabretmekten denemekten başka çarw yok sanırım alışana kadar. Oyy oyy bu çocuklar yapsak bi dert yapmasak ayrı bi dert :)

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 27 Nis 2015, 08:22

Bu arada reflü sorunu olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz.

biberr

Mesajgönderen biberr » 05 Eki 2015, 13:37

Benim oglum 13aylik 6900 kilosu 3aydir kilo almıyor ben ne yapabilirim mama zaten kullaniyoruz baska neler yapabilirim

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 1 misafir