Beslenme problemi

ozgerol

Beslenme problemi

Mesajgönderen ozgerol » 04 Haz 2015, 17:40

Merhaba bebegim 10 aylik, atesli hastalik gecirdi 2 gunde toparlandi ama simdi hic birsey yemiyor, onceden yogurt corbalar, suku kofte vs yiyen cocuk simdi kasiga bakmadan kafasini ceviriyo kesinlikle 1 lokma bile yemiyor. 5 gundur boyle. Yan kesici disler de patlamak uzere ne buksa agzina aliyor ama yemek asla , biberon mamasi veriyorum onu iciyor, kilo verecek diye korkuyorum. Bu durum gecer mi acaba?

Gurmebebek

Re: Beslenme problemi

Mesajgönderen Gurmebebek » 04 Haz 2015, 20:57

Öncelikle çok geçmiş olsun ve tabi ki geçer. Hastalık ve diş çıkarma dönemi çok normaldir. Üstelik siz de ikisi üst üste gelmiş. Zorlamayın bu zamanlarda zorlamak fayda vermez. Aşağıdaki diş çıkarma ve hata çocuk nasıl beslenmeli yazılarımızı okuyun.

http://www.gurmebebek.com/bebeklerde-dis-cikarma--714

http://www.gurmebebek.com/hasta-cocuk-b ... losu-43087

ozgerol

Mesajgönderen ozgerol » 08 Haz 2015, 07:20

Tesekkurler , 1 hafta oldu hala ayniyiz, sadece yogurt yiyiyor o da 3-4 tatli kasigi, bir de oglenleri corba 2 tatli kasigi anca :( onceden herseyi isisrio cignerdi damagiyla simdi agzina ufacik bile pütür gelse diliyle itiyor. Çok uzuluyorum bu duruma o yemeyince benim de sinirlerim bozuluyor :(

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 12 Haz 2015, 13:52

Nekahat dönemi de var hemen endişelenmek yok :) Evet zor biliyoruz ama sabırlı olum ve lütfen bu hassasiyetinizi ona belli etmeyin zira onlar ne kadar küçükte olsalar zaten bizim hassasiyetimizi hissediyorlar ve hatta kullanıyorlar. Yeme işini kasıtlı zorlaştıran bebişler bile var. Ama sizin ki zor bir dönemden geçti ve düzelecektir. Sevgiler, tekrar geçmiş olsun.

ozgerol

Mesajgönderen ozgerol » 30 Haz 2015, 11:57

Teşekkür ederim. Gerçekten dediğiniz gibi oldu, 1 hafta 10 günlük zorlu dönemin ardından dişlerin de dişetlerini delmesiyle kızımın iştahı düzeldi. Ve hatta eskisinden çok yemeğe başladı :) artık acıktığında güzel bir şekilde yer oldu, gerçi az az yediği ,için sık sık acıkıyor ve ara öğünlerle beraber günde neredeyse 6 öğün veriyoruz.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 01 Tem 2015, 08:02

En güzeli bu zaten acıktığını ve doyduğunu hissetmesine izin vermek ve kararı ona bırakmak :)

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 1 misafir