yemekte mücadele dönemi

HLSCYLN

yemekte mücadele dönemi

Mesajgönderen HLSCYLN » 27 Haz 2015, 08:13

merhaba.oğlum 15 aylık ve 1 yaş sonrasında yavaş yavaş alıştırmak istediğim kendi kendine yemesi mevzusunda sorunlarım var. yemeğini yada kahvaltısını önüne koyuyorum ( sıvı olanları kendım yediriyorum ) çatal ile yemeye taşvik etmeye çalışıyorum fakat eliyle yemek istiyo bi süre ses çıkarmıyorum daha sonra yemeğiyle oyun oynamaya başlıyo mesela eliyle sağa sola atıyo yada üzerine bastırıp her tarafa bulaştırıyo.böyle olunca bende biraz geriliyorum :( nasıl davranacağımı bilemiyorum. lütfen bu konuda bana bır yol gösterirmisiniz. :(

Gurmebebek

Re: yemekte mücadele dönemi

Mesajgönderen Gurmebebek » 28 Haz 2015, 19:22

Çok haklısınız gerilmekte ama çok da doğru şeyler yapıyorsunuz. Eliyle yemesi çok normal, biraz oynaması da beslenmek bebişler için sadece karın doğurmak değildir. Tahmin edeceğinizden çok daha fazla her türlü gelişimlerine katkıda bulunur ve onlar için bir öğrenme, keşfetme ve oyun imkanıdır. Şöyle ki baktınız yemeği tamamen oyuna çevirdi ve artık devamında yemeğe niyeti yok, yemeği sonlandırın. Bir de birlikte yiyerek örnek olmakta önemli. Bir süre daha sabır, daha düzgün yemeye başlayacaktır bu bir süreç ve geçecek. Sevgiler :)

HLSCYLN

Mesajgönderen HLSCYLN » 29 Haz 2015, 15:57

teşekkürler verdiğiniz kıymetli fikirleriniz için :)

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 30 Haz 2015, 07:46

Rica ederiz, her zaman bize sorabilirsiniz :)

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir