yumurta

yokbisey

yumurta

Mesajgönderen yokbisey » 29 Haz 2015, 08:42

kızım 12 aylık ve yaklaşık bir aydan beri yumurta ve yumurta içeren yemekleri yemiyor. Önceleri çok severek yerdi fakat şimdi fark etmeden yese bile ağzından çıkarıyor. Birçok çeşit denedim yine de hiçbirini yemedi. ona nasıl yumurta yedirebilirim?

erdim

Re: yumurta

Mesajgönderen erdim » 29 Haz 2015, 21:25

Merhaba ben yazınızı okudum acaba yardımcı olabilirmiyim diye cevap yazmak istedim.
Yumurtadan belki bir şekilde iğreniş olabilir bir süre tavuk yumurtası vermeyerek onun yerine bıldırcın yumurtasını deneseniz belki değişik bir tat hoşuna gidebilir hem daha besleyici ve tok tutar.
Benimki sadece bir öneri tabiki inşallah minik gurme tekrardan yumurtayı sevmeye başlar

Gurmebebek

Re: yumurta

Mesajgönderen Gurmebebek » 30 Haz 2015, 07:56

Merhaba, bu çok normal ve sık görülen bir durum. Bebeklerin yeme tercihleri ve miktarları günlük olarak bile değişebilir. Bir süre severek yedikleri bir yiyecekten tamamen vazgeçme ya da ağzına dahi sürmediği bir yiyeceği severek yeme gibi. Bu nedenle değişik şekillerde sunmak, omletler, çılbır, krepler, yağda yumurta denenebilir, patatesli kahvaltı tarifimiz var mesela :) ama zorlamak yok. Baktınız yemiyor hiç bir şekilde biraz ara vermekte fayda var. Ara ara tekrar deneyebilirsiniz. Daha önce denediği ve sevmediği gıdalar için de bu ara ara zorlamadan deneme işi geçerli. Sitemizin tarifler bölümünde kategorilerden kahvaltıyı ya da malzemelerden yumurtayı seçip aratın çok fazla değişik tarife ulaşırsınız.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir