beslenme

COGRAFYA

beslenme

Mesajgönderen COGRAFYA » 04 Tem 2015, 06:21

slm gurme bebek ben yeni kaydoldum ve sıteyi gerçekten cok begenıyorum cok sey ögrenıyorum ve uyguluyorum size cok teşekkür ederım :P benım sıze sorum su ki benim bebeğim 9 aylık ve ben ona her gun minik tencerede ayrı yemek yapıyorum salca tuz yag koymuyorum yemek pısınce uzerıne zeytinyag gezdırıyorum bana diyorlar ki böyle alıştırırsan ılerde bısey yemez yanı salçalı yağlı tuzlu kendı yemeklerımden vermelıymısım ben sadece bunları kullanmıyorum yoksa butun sebzelerı yapıyorum oğluma (prasa.havuc.kabak.balkabagı.ıspanak.bıber.bezelye.fasulye.sogan.sarımsak.semizotu.patates ve kıyma da kullanıyorum) ve blgur da katıyorum ıcıne.cok karıştırmıyorum en fazla 3 cesıtten yapıyorum ve blendır kullanmıyorum süzgeçte ezıyorum ama tamamen püre yapmıyorum puturlu bırakıyorum bebegım de afıyetle yıyor sızce doğru mu yapıyorum kendı yemeklerımızden vermelımıyım cok teşekkür ederım

Gurmebebek

Re: beslenme

Mesajgönderen Gurmebebek » 05 Tem 2015, 19:13

Tabi ki çok çok çok doğru yapıyorsunuz. Ve onlar çok yanlış şeyler söylüyorlar. Bir bebek yetişkinlerle aynı yemeği yiyemez. Özellikle de 1 yaşına kadar. Tuz ve şeker yetişkinlere bile önerilmiyor, beyaz zehir deniyor bunlara. Kaldı ki 1 yaşına kadar diğer organları gibi böbrekleri de tam gelişkin olmadığı için daha da zararlı hale geliyor tuz. Salça da içindeki tuzdan ötürü önerilmiyor. Tereyağı da verebilirsiniz. Zeytin yağını da doğru kullanıyorsunuz. Uzmanlar, yetişkinlerinde zeytin yağını yemeklere piştiktten sonra eklenmesini öneriyorlar.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir