Pütürlü gıdaya sıkıntısı

btekin

Pütürlü gıdaya sıkıntısı

Mesajgönderen btekin » 30 Eyl 2015, 15:46

Merhaba
13 aylık oğlum Yemeğini brendırdan geçirilmiş olursa yiyor. Toplu iğnenin başı kadar bir pütür gelirse hemen öğüryor ve midesinde ne varsa çıkarıyor.
Dr muz ile görüştüm ve brendırı kaldırmamı süzgeç ile ezip öyle yedirmem gerektiğini söyledi fakat onu da denedim hep kustu hep kustu.ne yapacağımı şaşırdım.ne yapmalıyım ? Kusmasına rağmen devam etmelimiyim?
Ayrıca eline ekmek Salatalık veya yiyecek ne verirsem eline Alıp yüzünü şekilden şekle sokup yere atıyor. Kesinlikle dokunmak istemiyor. Tiksiniyor gibi.
Ayrıca hala anne sütü alıyor ve meme bağımlısı. Devamlı tepemde emmek istiyor.

lütden yardımlarınızı rica ediyorum. Sinir stres yapmaktan maf oldum.
Teşekkürler

Gurmebebek

Re: Pütürlü gıdaya sıkıntısı

Mesajgönderen Gurmebebek » 30 Eyl 2015, 21:31

Evet kusmasına rağmen devam etmelisiniz. Yapmanız gereken en doğru şey bir öğün ve emme düzeni oluşturmak ve bu düzene uymak. Birlikte yiyerek mutlaka ona örnek olmak. Az yedi ya da yemedi diye aralarda beslememek ve yediği miktar bir iki kaşık bile olsa, yediği miktara bir süre razı olmak. Oyunla, TV ve benzeri dijital ekran karşısında yedirmemek. Bunlarda başta işleri kolaylaştırıyor gibi gelse de inanın sonrasında daha da zorlaştırır. Uzmanlar bebeklerin dikkatini dağıtarak yedirmenin doğru olmadığını, tam tersine dikkatlerinin yemeğe odaklanması gerektiğini söylüyorlar. Ve en çok da ailelerinin beslenme alışkanlıklarından etkileniyorlar, unutmamak lazım. Örnek olmak bu yüzden önemli. Eline verebileceğiniz şeyleri eline vermeye devam edin. Sizin sorununuz iştahsızlık değil ama aşağıda size iştahsızlık yazımızı veriyoruz, linke tıklayın ve mutlaka inceleyin çok işinize yarayacak bilgiler var. Evet biliyoruz zor ama bunlar sabır ve kararlılıkla yapıldığın da mutlaka işe yarıyor. Aksi halde hep iştahsızlıktan şikayet edeceksiniz :)

İştahsızlık ve çözüm yolları

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

btekin

Mesajgönderen btekin » 01 Eki 2015, 18:03

Geri dönüş için teşekküler. Peki bu emme ve beslenme düzenini nasıl oluşturmam gerek? Uykuya meme emerek geçiyor. Sabah Öğlen ve akşam uyuması için emmesi Şart peki diğer zamanlar? 1 yaşındaki bebekte düzen nasıl Olmalı ne yapmam gerekir?

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 01 Eki 2015, 19:12

Aşağıda verdiğimiz linkte ay ay beslenme tablosu var. Çok işinize yarayacaktır.

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

patlican

Mesajgönderen patlican » 02 Eki 2015, 09:30

Merhaba. Puturlu gidaya alistirmak icin bir tavsiyem var. Yurtdisinda yasiyorum, belki Turkiyede de bulabilirsiniz; organic baby puffs diye. Minik biskuviler. Agza atinca dagiliyor. Ilk etapta o biskuvinin de ceyregini vererek baslarsiniz. Sevince yarim, tum derken alisir. Sonra baska seyleri de yer. Meyveli, sebzeli olanlari var.

Ferihayaz

Mesajgönderen Ferihayaz » 04 Oca 2016, 14:29

Benim bebegimdefr aynı sıkıntı var ama sorun rahatsızlıgından dolayı hep sıvı beslemek zorunda kaldım sizinle masaya oyurtun özenerek aç kaldıgında yiyebilir bizimki ancak o sekilde yeme istegi gösteriyor

aysenuracar

Mesajgönderen aysenuracar » 04 Oca 2016, 15:46

Uzmanlar bebeklerin dikkatini dağıtarak yedirmenin doğru olmadığını, tam tersine dikkatlerinin yemeğe odaklanması gerektiğini söylüyorlar. Sizde ona göre bebeğinizin ilgisini yemeğe çekerek vermeyi deneyin arkadaşlar

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 05 Oca 2016, 10:14

Evet çok haklısınız.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir