Kızım kilo alamıyor

Meralymngngr

Kızım kilo alamıyor

Mesajgönderen Meralymngngr » 16 Nis 2014, 06:52

Merhabalar

27.08.2013 doğumlu şu anda 7.5 aylık bir kızım var. 6.4 kilo ve 67 cm boyunda. Yaklaşık 5 ay kadar anne sütü aldı ancak sütüm yetersiz olduğu için 4.ayda ek gidaya başladık. 2 aydır emziremiyorum ve devam sütü veremiyorum cunku kesinlikle biberon kabul etmiyor. Bunun için cok caba gösterdim ama olmadı. Her dr kontrolüm husranla sonuçlanıyor cunku 3 aydır nerdeyse ayda 200 gr falan alıyor. Yemek yemeği hiç istemiyor. Saatlerce ona yemek vermeyelim kesinlikle ağlamıyor. Akşamları 9.30 gibi yatıyor ve sabah 8 gibi kalkıyor bu süre zarfında hiç beslenmiyor. Bebeğimin kilo alması için ne yapabilirim. Çok ama çok üzülüyorum, gelişimi cok yavas sağlığı ile ilgili bir sorun oalcak diye çok korkuyorum. Ne yapabilirim oneriniz ne olabilir?

Gurmebebek

Re: Kızım kilo alamıyor

Mesajgönderen Gurmebebek » 16 Nis 2014, 15:14

Merhaba, öncelikle gece beslenmemesi ve kesintisiz uyuması iyi bir şey aslında.Bebekler sanılanın aksine gece acıktıkları için değil, gece beslenmesine alıştıkları için uyanırlar. 4-6 aylıktan itibaren bebişler gece 6-8 saat; 8. aydan itibarense 8-12 saat gece beslenmeden kalabilirler. Gece beslenmesi hem iştahı hem de uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır.

Biberona gelince . Anne memesini taklit eden biberonlar var, doğru biberon diye bir şey yoktur. Bebeğiniz hangisini kabul ederse doğrusu odur. Çok telaş etmeden denemeye devam edin. Bir süre biberonu başka biri versin bu bazen çok işe yarıyor Anne verinde direk akılların anneyi emmek gelebiliyor. O kadar çok anne bu sorunu yaşıyor ki defalarca tartıştık bu konuyu hem forumda hem de facebook sayfamızda. Mutlaka alışıyorlar. Aşağıdaki linklerde annelerle konuşmalarımız ve çözüm önerileri var.

viewtopic.php?f=2&t=529&hilit=biberon

viewtopic.php?f=2&t=633

Gelişimi konusunda doktorunuz ne diyor acaba. Öncelikle kilo alamamasının pek çok nedeni olabilir. Daha az önce aynı dertten yakınan bir annemiz alerjik sebepler ve demir eksikliği nedeniyle iştahsız olduğu tesbitedilmiş doktor tarafından mesela. Biz size iştahsızlık nedenleri ve çözüm yolları yazımızla, bebek gelişiminde bilinmesi gerekenler yazımızı veriyoruz. Bu yazıda bebeklerde kilo alamama nedenleri ve çözüm önerileri de var Bir inceleyin bunlar size fikir verecektir. Ancak mutlaka doktorunuzun dedikleri esastır bu konuda, kilo alamama nedeni bulunursa çözümü daha kolay olabilir. gerekirse başka doktorlardan da öneri alın. Sevgiler, durumdan bizi haberdar edin lütfen.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

http://www.gurmebebek.com/bebek-gelisim ... nler-54190

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir