balık çorbası

kacmaz

balık çorbası

Mesajgönderen kacmaz » 06 Mar 2015, 09:52

bebeğim doğduğundan beri sitenizden çok faydalandım tesekkürler 10 aylık bebeğime ilk kez balık çorbası yapacağım (daha önce azar azar tattrmıştım) daha önce dondurucuya attığım somon balığını kullanabilirmiyim dondurucuda balık nekadar süre saklanabilir hangi balıkları tercih etmeliyim ben ilçede yasıyorum herzaman taze balık bulma zor oluyor bu yüzden dondurucuya atmam gerekiyor.

starfis.

Re: balık çorbası

Mesajgönderen starfis. » 06 Mar 2015, 11:26

Balık çorbası için dil balığı çok ideal istediğin sebzeleri suya atıp hasla daha sinra üzerine balık etini ilave edip ister blendardan Gec ister çatalla ez.. Ben bu corba yi yapıyorum içinde bi kenarda tereyağ ve tam tahilli unu kavurup terbiye yapıyorum yavrum severek icio.. Kolay grlsin ...

Gurmebebek

Re: balık çorbası

Mesajgönderen Gurmebebek » 08 Mar 2015, 11:15

Merhaba, öncelikle uzmanlar her zaman taze, mevsim, deniz ve yüzey balığı yemeniz öneriyor. Somon genelde ithal oluyor ve dondurulmuş geliyor. Güvendiğiniz bir yerden ve soğuk zincirin bozulmadan korunup satışa sunulduğundan emin olmalısınız. Evet balık dondurucuda saklanır. Uygun koşularda dondurup, çözdürdüğünüz sürece bir sakıncası yok. Aşağıdaki linkte balık seçmek ve saklama ile ilgili tüm detayları bulacaksınız.

http://www.gurmebebek.com/baligi-secmek ... mak-190557

Bu yazı sitemizin ana sayfası sol taraftaki menülerde 10 sırada yer alan çocuklarda balık tüketimi bölümden alınmıştır. Bu bölümün yanındaki + işaretine basarsanız altta açılan yazıları tek tek tıklayıp incelemenizi öneririz. Çok faydalı bilgiler var.

Aşağıdaki linkte de ay ay balık tablomuz ve çok faydalı bilgiler var. Bir hatırlatma bu tabloda dip balıkları da dahil o ay ki tüm balıklara yer verilmiştir. Bu kafanız karıştırmasın siz tercihinizi mümkün olduğunca yüzey balıklarından yana kullanın :)

http://www.gurmebebek.com/hangi-balik-h ... mde--49398

Ayrıca sitemizin ana sayfasında, sol tarafta en alt kısımda besin gruplarımız var. Örneğin sebze yazan yerin üstüne gelin açılan pencerede tüm sebzeleri göreceksiniz. İstediğinizin üstüne tıklayın. Tıkladığınız sebze ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız. Yazının sağ üst köşesinde kutucuk içinde ay alt sınırı yazar. Örneğin +8 yazıyorsa bu 8 ay ve üzeri için uygundur.

Yine sitemizin ana sayfasında orta kısımda tarifler bölümümüz var. Orada da kategori, malzeme, bebek yaşı kısımlarından seçim yapıp aratabilirsiniz. Zaman buldukça tarifleri inceleyip, mevsime, bebeğinizin ayına ve bünyesine uygun tarifleri seçebilirsiniz. 600'den fazla tarifimiz bulunmakta. Tariflerde de aynen besinlerde olduğu gibi ay alt sınırı yazmaktadır.

İncelediğiniz tarif ya da yazıların tamamını okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü O tarif ya da besinle ilgili özel açıklama ve uyarılar bulunuyor çoğunda.

Biz malzemelerden balığı seçip arttık, aşağıda balıklı tarifler linkimizi veriyoruz, çorbalarda var. Ancak site ana sayfada sağ üsteki, büyüteç simgesi olan ara butonuna, balık yazarak aratırsanız örneğin daha geniş bir arama sonucuna ulaşırsınız. Sevgiler :)

http://www.gurmebebek.com/index.php?id=89&tur256=1

“Gıdalara İlişkin Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir