Esmer Pirinç

bhrkcr

Esmer Pirinç

Mesajgönderen bhrkcr » 30 Mar 2015, 14:53

Merhaba;
6,5 aylık bir bebeğim var esmer pirinci çok okuyorum fakat bir türlü bulamıyorum esmer pirinç ve kepekli pirinç aynı ürünler midir? ve nerelerden bulabileceğim hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. ayrıca,alışveriş yaptığım organik ürünler sitesi var burdan pirinç unu temin ediyorum fakat beyaz pirinç unununda tam pirinç unu olarak bulamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler..

Gurmebebek

Re: Esmer Pirinç

Mesajgönderen Gurmebebek » 31 Mar 2015, 06:25

Merhaba, diğer tahıllarda aynı şey değildir ama pirinçte tam, esmer, kepekli kabuklu, vs. hepsi aynı kapıya çıkıyor genelde. Yinede alırken paketin içeriğini ve işlem görüp görmediğini okuyarak almanızı öneririz. Tam pirinç marketlerde, aktarlarda ve organik satış yapanlarda rahatlıkla bulunuyor. Tam pirinç ununa gelince o galiba biraz daha zor bulunuyor sanıyoruz, annelerden aldığımız geri bildirimlerden anladığımız kadarıyla. Ama yine de alışveriş yaptığınız yerlere bir sorun. Hiç bulamayan annelerimiz de tam yani esmer pirincin kendisini alıp evde öğütmeyi tercih ediyorlar. Aklınızda olsun evde öğütürseniz tabiki satın aldıklarınızla aynı olmayacaktır. Daha iri taneli vs. olabilir ama bebeğiniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki linkte tam tahıllar hakkında bilmeniz gereken herşey var, inceleyin.

http://www.gurmebebek.com/tam-tahillar--721

bhrkcr

Mesajgönderen bhrkcr » 01 Nis 2015, 09:07

cevap için çok teşekkürler, yana yakıla arıyorum çünkü fakat bir türlü bulamıyordum ve kepekli ile esmer aynı mıdır diye işin içinden çıkamıyordum. Bu bilgiler benim için çok faydalı oldu teşekkür ederim.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 02 Nis 2015, 05:42

Rica ederiz her zaman bize sorabilirsiniz :) Ayrıca biz bunu sosyal medyada annelerimize soralım tam pirinç unu bulabilen varsa yazsınlar nerden aldıklarını. Belki bulamayan herkese bir faydası olur.

bhrkcr

Mesajgönderen bhrkcr » 02 Nis 2015, 08:24

İlginiz için çok teşekkürler :)

kacmaz

Mesajgönderen kacmaz » 13 Nis 2015, 11:18

ben bebeğime ek gıdaya geçtiğimden beri tam pirinç unu kullanıyorum bir siteden temin ediyorum isim vermemde sakınca yoksa yazabilirim ama son aldığımda pakette küflü gibi noktalar vardı yedirmedim bebeğime ve sonrada almadım bir daha şimdi organik irmikle yapıyorum muhallebilerini...

bhrkcr

Mesajgönderen bhrkcr » 13 Nis 2015, 14:14

Merhaba;

Cevap için teşekkürler,küflü diye yazınca tedirgin oldum açıkcası ama hangi site yazarsanız memnun olurum acıkcası.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 14 Nis 2015, 07:19

Biz marka önerisinde bulunamıyoruz ama siz rahatlıkla yazabilirsiniz her zaman :)

path

Mesajgönderen path » 15 Nis 2015, 06:47

Tam pirinç ve tam pirinç ununu ben de aynı şekilde bulamıyorum siteyi yazarsaniz çok sevinirim kaliteli güvenli bi site midir cevabınızı merakla bekliyorum çok teşekkürler

kacmaz

Mesajgönderen kacmaz » 17 Nis 2015, 10:38

ekoorganik diye bir siteden alıyorum ben ek gıdaya geçtiğimizden beri bütün tahıl ürünlerini ordan aldım ama dediğim gibi sadece son aldığımda daha önce olmamıştı hiç böyle bişey küflü gibi bir nokta gördüm pirinç ununda onun için yedirmedim .

“Gıdalara İlişkin Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir