6 Aylık bebeğim kahvaltı yemiyor

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: 6 Aylık bebeğim kahvaltı yemiyor

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 17 May 2013, 05:53

Afiyet olsun :) Mutlaka yiyeceği bir şeyler olacaktır. Birazda zaman tanımak lazım, onun için herşey o kadar yeni ki :)

Alisa

Mesajgönderen Alisa » 17 May 2013, 12:50

drsinemnur yazdı:
Alisa yazdı:Benim bebeğim 6 aylık tam tamına, 7. ayı içerisinde. Dr. verdiği liste şöyle; Anne Sütü + SMA2 ile hazırlanan bebe bisküvisi, tereyağı, labne peyniri, pekmez içeren bir karışım. Mümkün değil yedirmek. Zaten SMA2 aynı anne sütünün deep freezde dondurulmuş çözdürülmüş hali gibi kokuyor, tadı da öyle. Ben kızıma kendi dondurulmuş sütlerimi içiremezken aynı tat ve kokuda bulunan devam sütüyle yapılan hiçbirşeyi yediremiyorum. Ben de biraz peynir, biraz yumurta, biraz bebe bisküvisi veriyorum. Ama sistemli bir düzen oturtamadım hala. :cry:

Merhaba,
Doktorların önerilerini eleştirmeyi hiç sevmem, ben de bir çocuk doktoruyum, ama bence bu kahvaltı tarifi çok ağır, hepsini bir seferde önerdiğine emin misiniz??

Bisküvi zaten oldukça yağlı ve şekerli bir besin, hazır mamalar da yeteri kadar yağ ve karbonhidrat içeriyor. Hazır labneler de çok yağlı ürünler. Bi de içine tereyağı ve pekmez eklemek bana pek doğru gelmedi. Besin grupları açısından da dengeli olmadığını düşünüyorum.
Bu sadece kişisel düşüncem, tıbbi gerekçeler farklı olabilir. Siz yine de takip eden doktorunuza yediremediğinizi söyleyin, bi orta yol bulursunuz :)
Ayrıca bu sitedeki tarifleri incelemenizi şiddetle tavsiye ederim, öneriler ve tarifler bence oldukça dengeli ve yeterli, hatta lezzetli. Unutmayın minnoşların da kendilerine göre bi damak tadı var ;)
Bilgiler ve tarifler o kadar güvenilir ki, ben artık bana beslenme konusunda danışan annelere hemen "gurme bebek"i öneriyorum, bana da onlara da çok büyük kolaylık oluyor :D

Kesinlikle eminim Dr hanımcım, ama miktarlarına bebeğin ağız tadına göre siz karar verin dedi. Hatta aynı apt oturduğum komşuma da aynı listeyi vermiş bir kaç sene önce, o zaman içerisinde yumurta da varmış, şu an yumurtayı bu listeden çıkarmış... Artık yavaş yavaş tuzsuz etimek, tuzu alınmış peynir, 1/4 yumurta sarısı vb. yediriyorum. Sağlık ocağı hemşiremiz ıhlamur ile yumuşatmayı önerdi etimeği. Umarım bu süreci alnımızın akıyla atlatırız. :D

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 18 May 2013, 06:34

Bazen bizim yemesini istediğimiz miktar, bebeklerimizin yemek istedikleri miktar ve yemeleri gereken miktar aynı olmayabiliyor. Ama genelde minik gurmelerimiz haklı çıkıyor, onlar ne kadar yiyeceklerini biliyorlar çoğu zaman :) Beslenme tablolarımızı da inceleyin, site ana sayfa sol tarafta ay ay bebek beslenmesi bölümü var.

Bahar

Mesajgönderen Bahar » 20 May 2013, 08:52

kizim 1 yasinda sabah kahvalTILARIMIZ SIKINTILI yumurta yemek istemiyor artik neler yapabilirim onerisi olan varmi :?

TugbaSalih

Mesajgönderen TugbaSalih » 20 May 2013, 11:42

Merhaba Arkadaşlar oğlum şimdi 20 aylık aynı sorunları bende yaşadım

çok güzel bi kahvaltı deneyebilirsiniz

1 tatlı k.mısır unu yada irmik tercihi size kalmış
3 ölçek devam sütü
1 çay bardağı su
1 tatlı kaşığı pekmez
1 çay k tahin
1 tatlı kaşığı labne peyniri
bir fındık büyüklüğünde tereyağı
akşamdan suda bekletilmiş kuru kaysı
malzemeleri muhallabi şeklinde hazırlayıp bebeğinize afiyetle verebilirsiz tabi önce doktorunuza danışmalısınız.iyi günler

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 20 May 2013, 14:21

Öneride bulunan ve düşüncelerini yazan tüm annelere teşekkürler :) Yumurta yemeyen gurmeler için krep ve değişik omletler çare olabilir tekrar hatırlatalım, sitemizin tarifler bölümünde harika tarifler var bir çoğunu anne şeflerimiz gönderdi :)

cinarburcu

Mesajgönderen cinarburcu » 21 Ağu 2013, 12:34

Merhaba benim de oğlum tam 6 buçuk aylık ve ben de ona kahvaltı yediremiyorum.Aç bıraktım öyle denedim yine yemedi. Zaten anne sütü almıyor bir de faydalı şeylerden mahrum kalıyor. Eşimin işi dolayısıyla şu anda pek doktor ve sağlık personelinin bulunmadığı bir yerdeyim. 2 aydır doktora gidemedik. Buradan gördüğüm şeyleri uygulamaya çalışıyorum. Ayrıca öğün öğün ne yedirmeliyim bunu kendim araştırıyorum... Bana yardımcı olursanız sevinirim. Ben oğluşuma ne yedireyim? :)

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 21 Ağu 2013, 19:17

Daha çok küçükler aslında unutmayım mutlaka yerler. 1 yaşına kadar temel beslenmeyi anne sütü, yetmediği durumlarda formül mama oluşturur unutmayın. Ek gıdalar alıştırma mahiyetindedir. Çünkü sindirim sistemleri henüz katı besinlerin tamamını sindirip, tüm faydalarından yararlanacak kadar gelişmemiştir :)

noyem

Mesajgönderen noyem » 07 Mar 2014, 19:34

peynir yazdı:öncelikle ciddiye alıp yazan herkese çok teşekkür ederim siteyi geç keşfettim ama yakın takipçisiyim artık bizim gibi anneliği yeni tecrübe etmiş insanlar için çok aydınlatıcı teşekkürler..
dün ayrı ayrıda denedim yediremedim kahvaltıyı bugun ise 2 kaşık yoğurt 1 kaşık pekmez,1 tane bebek bisküvisü,biraz peynir,biraz muz hayretki bunu yedi:)

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 08 Mar 2014, 07:14

:)

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir