6 Aylık bebeğim kahvaltı yemiyor

dr.elt

Re: 6 Aylık bebeğim kahvaltı yemiyor

Mesajgönderen dr.elt » 08 Mar 2014, 22:32

9 aylik bir cimcime annesi olarak şunu söyleyebilirim; bizim de ara ara kahvaltıdan sıkıldığımız oluyor ;) hemen alternatif üretiyoruz, tabii gurmebebek sağolsun, onun sayesinde! :) 2 ay kadar once bulamac halinde yedirdigim kahvaltısına yumurta ve bebe biskuvisi kattığım için kusuyordu bebeğim. Buna kanaat getirdim cunku bunlari tek tek kahvaltidan çıkarttığımda kusmadigini gördüm. Yumurtasiz gecen 1-2 hafta sonrasında bayilarak yedigi muzunun icine azicik yumurta katayim bakayim kusacakmi diye basladik tekrar. Simdilik kahvaltimiz şu şekilde: 2 uzun dilimlenmiş kaşar peyniri kemirmece, 2 biskuviyle agiz tatlandirmaca, 1/3 muzun icine katılmış 1 yumurta sarısı, tuzu alınmış birazcık beyaz peynir ve 1 tatlı kaşığı pekmezle doymaca :lol:
Aslinda bebe biskuvisi yemeyeli cok uzun zaman olmuştu, ancak sanirim ekmek yemekten de sıkıldı hatun, o yuzde menumuz bu sekilde şimdilik :D

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Mar 2014, 04:42

Bu kahvaltı iyidir bizce ama hazır bebe bisküvisi pek önermiyoruz biliyorsunuz. Ev yapımı bisküvi tariflerimiz de var tabi ama doğal olarak hazırlarla aynı olmuyor tabi :)

dr.elt

Mesajgönderen dr.elt » 09 Mar 2014, 05:56

Evet ev yapımı bebek bisküvisi tarifinizi deneyeceğim. Çalışmaya başladığım icin fırsat bulamamistim. Ilk işim malzemeleri tedarik edip kollari sivamak ;) tesekkur ederim

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 10 Mar 2014, 04:06

Rica ederiz, unutmayın bisküvi illada şart değildir :) Ama bebişler çok seviyor ne dense :)

ulviye

Mesajgönderen ulviye » 25 Mar 2014, 15:14

Bana da yardımcı olmanızı istiyorum..altı ayını yeni bitiren ikizlerim var..ek gıdaya geçeli iki aya yaklaştı elhamdülillah yoğurt meyve çorbalarda sıkıntımız yok doktorumuz kahvaltıya başlamamızı söyledi ama sorun şu ki kızlarımdan birine ne yaptıysam yumurta ve peyniri yediremedim..karıştırıp bulamaç halinde vermeye sıcak bakmıyorum..ayrı ayrı tattırmak istedim olmadı karıştırdım yine yok bisküvi kattım yine olmadı pütürsüz olsun diye (çorbalarını pütürlü veriyorum) blenderdan geçirdim yine de olmadı..bir iki kaşık yiyor sonra midesinde ne varsa hepsini kusuyor..ben kızıma kahvaltıyı nasıl sevdireceğim..Elhamdülillah diğer kızımda sorun yok o seviyor kahvaltıyı..

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 26 Mar 2014, 05:59

Merhaba, sadece yumurta ve peynirde kusuyorsa öncelikle alerjisi olup olmadığını anlamanız çok iyi olur. Sadece sevmeme ve tercih meselesi olmayabilir. Doktorunuz bu konuda ne diyor acaba?

Aslında bu pek çok annemizin sorunu, lütfen çok dert etmeyin. Bir de sürekli aynı şeyleri yemekten sıkılıyorlar, Bütün peynirleri denediniz mi, belki sevecekleri bir peynir çeşidi vardır. Ev yapımı labne tarifimiz var mesela hazır paket ürünleri önermiyoruz çünkü. Ancak ısrarla istemedikleri her şey için biraz ara vermek en doğrusudur. Sonra tekrar denersiniz. Değişik şekillerde sunmak işe yarayabiliyor. Sitemizin tarifler bölümünde kategorilerden kahvaltıyı seçip aratın o kadar çok tarif var ki mutlaka içlerinden sevecekleri çıkacaktır. ayrıca peyniri sadece kahvaltıda kulanmayabilirsiniz. Bakın site ana sayfada sol üst köşede ara butonu var, oraya peynir yazıp arattık ve linki aşağıda. Peynirli diğer tariflere ulaşacaksınız, linke tıklayın.

http://www.gurmebebek.com/index.php?id=90&id2=peynir

Ayrıca aşağıda size ay ay bebek beslenmesi tablomuzu veriyoruz. hangi besin gruplarından günlük ne kadar tüketmeli ve ayına uygun 4 adet günlük örnek meni bulacaksınız.

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

Burada da kalsiyum eksikliği yazımız var. Yazıda kalsiyumdan zengin gıdalar, alınması gereken kalsiyum miktarları da var.

http://www.gurmebebek.com/kalsiyum-eksikligi-715
Gurmebebek

ilyasgargi

Mesajgönderen ilyasgargi » 19 May 2014, 11:24

benm melegmde 6 aylık her bebegn bi geçiş dönemi var ben ilk yumurta verdm ve yemedi sevmedi onun yerne cici bebe cevz pekmez yumurta labne havuçlu bi karsm yaptı maşallah şimdi çok güzel yiyo

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 20 May 2014, 03:08

Afiyet olsun, hep dediğimiz gibi yeni tat ve dokulara alışma sürecinde olduklarını unutmamak lazım. Aceleci davranmadan bebişlerimize zaman tanıyalım. Fiziksel ya da dağlık problemi yaşamıyorlarsa yer yüzünde katı gıdaya geçememiş kimse yoktur. telaş etmeye gerek yok bizce Zaten 1 yaşına kadar katı gıdaların tamamını sindirip tüm faydalarından yararlanacak kadar gelişmiş değildir sindirim sistemleri, keza bağışıklık sistemleri de Bu nedenle ek besinler zaten alıştırma mahiyetindedir, unutmayalım. Sevgiler :)

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir