sebze

leones

sebze

Mesajgönderen leones » 06 Tem 2013, 14:40

mrb,
bebeğim 6aylık ve ek gıdaya başlıyoruz.sebze çorbası olarak bu mevsimde ne verebilirim bilmiyorum kabak kış sebzesi değil mi sizin sebze bölümünüzde bununla ilgili bilgi yok.ancak kabak yazın da oluyor bolca, bazı sitelerde kabak yaz sebzesi olarak geçmiş bazı sitelerde ise kış sebzesi .şimdi oğluma kabak vermelimiyim bilemedim :S ??

life

Re: sebze

Mesajgönderen life » 07 Tem 2013, 09:33

Merhaba benim bebeğim de 5,5 aylık ben yeşil kabak vermeye başladım. Benim de dikkatimi başka birşey çekti sitede 8 aydan önce salatalık vermeyin yazıyor :?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 07 Tem 2013, 21:13

Merhaba, kabağın bazı çeşitleri ocak ayında, bazıları da temmuz ayında çıkıyor. Karışıklık buradan kaynaklanıyor sanırız. Yani gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. Hem yaz, hem kış sebzesi olan böyle bazı sebzeler var aslında, havuçta bunlardan biridir örneğin. Bu sebzeler çok kısa bir süre ortadan kaybolur :)

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 07 Tem 2013, 21:18

Merhaba, salatalığa gelince evet genelde doktorlar ve uzmanlar tarafından 8 aydan önce önerilmez. Gaz yapma riski ve çekirdekleri nedeniyle :) Bu önerilen genel ay ortalama bir bebeğin sindirim sistem ve bağışıklık siteminin gelişimiyle alakalıdır genelde :) Örneğin alerji riski yüksek olan besinler ve asit oranı yüksek olan besinler daha büyük aylarda önerilir.

“Sebze” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir