Kış sebzeleri

sedasuper

Kış sebzeleri

Mesajgönderen sedasuper » 19 Kas 2012, 10:43

Kış mevsiminde minik gurmelerin en çok tercih ettiği sebzeler neler? Bizimkilerin favorisi kereviz mesela. Yayla çorbası, terbiyeli köfte çorbası içine katın katabildiğiniz kadar!

pinar

Re: Kış sebzeleri

Mesajgönderen pinar » 20 Kas 2012, 07:08

kızım ipek ay en cok karnabahar seviyo,kerevizi bende cok yesin istiyorum ama sevdiremedim binbir numarayla yiyoruz :/

Acemi anne

Mesajgönderen Acemi anne » 20 Kas 2012, 08:15

pınar hanım çorbasının içine azıcık katınca da mı yemiyor ? gerçi zülmeyin her çocuk her sebzeyi yemiyor, o kadar da önemli değil. Öenmli olan bir miktar sebze tüketiyor olması. :)

pinar

Mesajgönderen pinar » 20 Kas 2012, 10:27

dogru söyluyosunuz ama anne istiyo ki iştahla bütün faydalı şeyleri yesin (: kabak,havuc ve irmikle yaptigim sebze corbasina biraz katiyorum oyunlarla falan agzina sokuşturuyorum kasigi..yani bi sekilde yiyor :))

aslisen79

Mesajgönderen aslisen79 » 20 Kas 2012, 13:47

Birer parça lahana,pırasa,patates,havuç,mercimek,pirinç,kerevizve çok çok az salça yada domatesle sebze çorbası yapıyorum bende,bu çorba hepimize hitap ediyor..

Ayzen

Mesajgönderen Ayzen » 20 Kas 2012, 16:17

Pınar Hanım, ben de sizin gibiydim. Bir şeyi yemedi mi kafaya takardım. Oğlum bebekken başladığımız bir psikolog danışmanımız var, ona da sormuştum bir defasında. Demişti ki "araştırmalar gösteriyor ki,çocuk bir şeyi ısrarla yemek istemiyorsa, o istemediği şeye alerjik yatkınlığı var. ısrar etme.. zaman tanı.." hakikaten de bu yontem ise yaradı. zaman içinde gördüm ki, onun da ağız tadı değişiyor, bir dönem ısrarla yemediği şeyi başka bir dönem şapır şupur yiyor. bir dönem şapur şupur yediği şeyi başka bir dönem yüzüne bakmıyor... bebeklerimiz değişiyor sürekli, sadece biraz zamana ihtiyaçları var... çok kolay gelsin, sevgiler

pinar

Mesajgönderen pinar » 20 Kas 2012, 20:06

tesekkurler ayzen hanim biraz sabır işimi görücek gibi gözüküyor..hepimize kolaylıklar ve bol sabır diliyorum.. ;)

handan

Mesajgönderen handan » 27 Kas 2012, 09:51

Gecen sene Ocak ayı falandı sanırım ek gıdalara yeni başlamıştık. favorimiz ıspanak patates havuçtu. birkaç ay ilerledikçe karnıbahar, brokoli, kereviz eklendi. Kışın sonuna doğru her sebze püresini ağzına tıkıştırdığım minik gurmem afiyetle yalayıp yutuyordu. bu sene biraz daha seçici illa ki artık onunda bir damak zevki var. O artık küçük bir dev adam ve istediğini yeme veya yememe hakkı annesinin asabını bozmadığı sürece kendinde saklı. Bu kış nihayet 18. ayımızdayız kıymalı karnıbahar yemeği, brokoli çorbası, pirinçli pırasa yemeğimiz number one. Havuç her yemeğine lezzet vermeye devam ediyor. Ispanakla aramız pek bir limoni. Kerevizi de kıymalı patates yemeğinin arasına sokuşturmuştum geçenlerde itirazı olmadı. birde kıymalı bulgurlu lahanadan kapuskamız var oda pek bir hürmet görmüştü Bora'dan..

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 30 Kas 2012, 10:36

Anne şefler, sebzeli tariflerimize göz atarsanız, çok fazla tarif var mutlaka minik gurmenizin seveceği bir tarif bulabilirsiniz:)
http://www.gurmebebek.com/index.php?id=89&tur8=1

“Sebze” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir