esmer pirinç ve pirinç unu

elcin

esmer pirinç ve pirinç unu

Mesajgönderen elcin » 05 Oca 2013, 20:10

merhaba,
6 aylık bir bebeğim var ve ek gıdalarında esmer pirinç kullanmaya başlayacağım. önereceğiniz bir marka var mı? bir de un için city farm'ın organik pirinç ununu kullanan ve öneren var mı acaba?
teşekkürler, iyi geceler

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: esmer pirinç ve pirinç unu

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 06 Oca 2013, 20:56

Elçin Hanım biz marka önerisi ve yorumu yapmıyoruz :) ama diğer annelerimizi size öneride bulunmaya yönlendireceğiz bakalım ne öneriler gelecek.

eczderya

Mesajgönderen eczderya » 10 Oca 2013, 12:58

pirinç ununu kendiniz yapabilirsiniz evde..esmer pirinci yıkayıp 1 gün boyunca kurutun..daha sonra öğütücüden geçirin.gerekirse eleyebilirsiniz.

eczderya

Mesajgönderen eczderya » 10 Oca 2013, 12:59

ben esmer pirinci migrostan migros marka alıyorum

elcin

Mesajgönderen elcin » 10 Oca 2013, 20:57

teşekkür ederim cevabınız için. ben de kipa'dan reis'İn kepekli pirincini aldım. migros'a da bakacağım.

Aybuke

Mesajgönderen Aybuke » 20 Şub 2013, 12:54

Birşey soracağım anneler,
Migrosda esmer pirinç diye sorduğumuzda bildiğiniz siyah renkte pirinç gösteriyorlar. Normal pirince göre daha pahalı, ancak sanırım biz aramızda kepekli pirinçten bahsediyoruz ki Migros da o da var, adminlerin besleyici olarak bahsettiği hangisi oluyor acaba? Bir de calrose pirincin bebeklerimize fayda veya zararlarıyla ilgili bilgisi olan var mı?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 22 Şub 2013, 18:58

Tam kelimesi kelimesinin insanlar arasında çok yaygın kullanımı olmadığı için kimi zaman daha yaygın olan kepekli kelimesinin kullanıldığını görüyoruz. Kepekli ve tam ekmek arasında fark olsa da pirinçte durum böyle değil. Piyasada satılan kepekli pirinç ile tam pirinç arasında çoğu zaman bir fark bulunmamakta. Gene de alırken paketin arkasını okumaya özen gösterin, pirincin herhangi bir işlemden geçip geçmediğini anlamaya çalışın.

Anne şefler Tam tahıllar hakkında çok işinize yarayacak bir yazımız var aşağıda bir göz atın :)

http://www.gurmebebek.com/tam-tahillar--721

“Gıdalara İlişkin Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 0 misafir