6 Aylık bebeğim kahvaltı yemiyor

peynir

6 Aylık bebeğim kahvaltı yemiyor

Mesajgönderen peynir » 14 May 2013, 09:30

6 aylık bebeğim var dr önerisyle kahvaltıya başladık dr karışık kahvaltı tarifi verdi ama birkaç kez denedim yemior başka turlu nasıl verilir kahvaltılar

Alisa

Re: 6 Aylık bebeğim kahvaltı yemiyor

Mesajgönderen Alisa » 14 May 2013, 10:13

Benimkide aynı durumda. Doktorun verdiği listeyi hiç beğenmiyor. SMA ile yapılan mamayı, muhallebeyi beğenmiyor kesinlikle. Sabah kahvaltısında anca peynir, meyve belki yiyor. Tarhana çorbası, bizim yediğimiz yemeklerin suyunu yemeyi istiyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ben de.... :roll:

peynir

Mesajgönderen peynir » 14 May 2013, 10:32

alısa bizimki yoğurt sebze çorbaları,yiyor meyvelerden pek hoşlanmıyor kahvaltıyı hiç sevmiyor seninki kaç aylık ayrıca dr verdiği listeyi paylaşabilir misin bizimle

Doracan

Mesajgönderen Doracan » 14 May 2013, 11:38

Benim bebeğim 6,5aylik.Kahvaltıda yumurta sarısı,peynir(bu bazen keçi labne,bazen normal ama tuzu alınmış beyaz peynir) yiyor.bunlari ayri ayri kâselere koyuyorum,catalla eziyorum ve suyla hafif ıslatıyorum.yaninda da bir elmayı rendeleyip,tulbentten geçiriyorum.60cc kadar elma suyu çıkıyor.onu veriyorum.hazir kahvaltı mamalarından vermeyi düşünmüyorum.zira gunluk sut tüketimini zaten devam sutu ile yapmak zorunda kalıyoruz:(

mmuge

Mesajgönderen mmuge » 14 May 2013, 13:55

merhabalar,
benimde 9 aylık var. ilk başlarda bizde de kahvaltısında sıkıntı yaşıyoduk. ama gurme bebeğin kahvaltı tariflerinde çok güzel tarifler var. ben onları uygulamaya başladı. herşeyini ayrı ayrı hazırlıyorum. yumurtasını tariflere göre krep yada omlet şeklinde veriyorum yanına ıhlamurlu tarifleri yapıyorum. pekmez ve peynirini ayrı ayrı veriyorum. doktorun verdiği bulamaç şeklinde kahvaltıları sevmedi. bazen meyveli yulaf unun dan muhallebi yapıyorum. nacizane olarak size tavsiye ederim tarifleri bir deneyin isterseniz. mesela avakadolu tarifler çok güzel ve benim oğlum severek yiyor. :D

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 May 2013, 05:32

Evet kahvaltılık tariflerimiz bir göz atın :) Krepler, omletler, patatesli peynirli tarifler ve hatta bütün tariflere göz atın peynirli, zeytinli kekler imdada yetişebilir. Birde yeni tatlara alışırken oturup, verdiğiniz herşeyi bir çırpıda yemesini beklemek doğru olmaz. Zamanla yeme miktarı da artacaktır. Bizde bulamaç ve karışımlardan ziyade besinlerin tadını tek tek almasından yanayız :)

Alisa

Mesajgönderen Alisa » 15 May 2013, 14:04

Benim bebeğim 6 aylık tam tamına, 7. ayı içerisinde. Dr. verdiği liste şöyle; Anne Sütü + SMA2 ile hazırlanan bebe bisküvisi, tereyağı, labne peyniri, pekmez içeren bir karışım. Mümkün değil yedirmek. Zaten SMA2 aynı anne sütünün deep freezde dondurulmuş çözdürülmüş hali gibi kokuyor, tadı da öyle. Ben kızıma kendi dondurulmuş sütlerimi içiremezken aynı tat ve kokuda bulunan devam sütüyle yapılan hiçbirşeyi yediremiyorum. Ben de biraz peynir, biraz yumurta, biraz bebe bisküvisi veriyorum. Ama sistemli bir düzen oturtamadım hala. :cry:

drsinemnur

Mesajgönderen drsinemnur » 15 May 2013, 20:51

Alisa yazdı:Benim bebeğim 6 aylık tam tamına, 7. ayı içerisinde. Dr. verdiği liste şöyle; Anne Sütü + SMA2 ile hazırlanan bebe bisküvisi, tereyağı, labne peyniri, pekmez içeren bir karışım. Mümkün değil yedirmek. Zaten SMA2 aynı anne sütünün deep freezde dondurulmuş çözdürülmüş hali gibi kokuyor, tadı da öyle. Ben kızıma kendi dondurulmuş sütlerimi içiremezken aynı tat ve kokuda bulunan devam sütüyle yapılan hiçbirşeyi yediremiyorum. Ben de biraz peynir, biraz yumurta, biraz bebe bisküvisi veriyorum. Ama sistemli bir düzen oturtamadım hala. :cry:

Merhaba,
Doktorların önerilerini eleştirmeyi hiç sevmem, ben de bir çocuk doktoruyum, ama bence bu kahvaltı tarifi çok ağır, hepsini bir seferde önerdiğine emin misiniz??

Bisküvi zaten oldukça yağlı ve şekerli bir besin, hazır mamalar da yeteri kadar yağ ve karbonhidrat içeriyor. Hazır labneler de çok yağlı ürünler. Bi de içine tereyağı ve pekmez eklemek bana pek doğru gelmedi. Besin grupları açısından da dengeli olmadığını düşünüyorum.
Bu sadece kişisel düşüncem, tıbbi gerekçeler farklı olabilir. Siz yine de takip eden doktorunuza yediremediğinizi söyleyin, bi orta yol bulursunuz :)
Ayrıca bu sitedeki tarifleri incelemenizi şiddetle tavsiye ederim, öneriler ve tarifler bence oldukça dengeli ve yeterli, hatta lezzetli. Unutmayın minnoşların da kendilerine göre bi damak tadı var ;)
Bilgiler ve tarifler o kadar güvenilir ki, ben artık bana beslenme konusunda danışan annelere hemen "gurme bebek"i öneriyorum, bana da onlara da çok büyük kolaylık oluyor :D

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 16 May 2013, 04:54

Biz hazır paket ürünleri önermiyoruz, bebe bisküvisi ve labnede dahil. Hatta bu nedenle ev yapımı labne tarifi koyduk; labneden vaz geçemeyen anneler için :) Ev yapımı peynir, lor ve bisküvi tariflerimiz de var :)

peynir

Mesajgönderen peynir » 16 May 2013, 07:36

öncelikle ciddiye alıp yazan herkese çok teşekkür ederim siteyi geç keşfettim ama yakın takipçisiyim artık bizim gibi anneliği yeni tecrübe etmiş insanlar için çok aydınlatıcı teşekkürler..
dün ayrı ayrıda denedim yediremedim kahvaltıyı bugun ise 2 kaşık yoğurt 1 kaşık pekmez,1 tane bebek bisküvisü,biraz peynir,biraz muz hayretki bunu yedi:)

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir