Yapılışı

Doğranmış elma ve ananasları buharda pişirin
Soğuduktan sonra (gerekiyorsa çatalla ezerek) servise sunun.

Bebekler ve çocuklar için çok lezzetli ve sağlıklı bir meyve olan Elma hakkında daha fazla bilgiyi sitemizden edinebilirsiniz. 

Uyarılar

Ananasın asitli bir yapısı var. Bir yaşından önce bebeğinizin sindirim sistemini bu nedenle olumsuz etkileyebilir.

Aklınızda Bulunsun

1. dereceden vücudun su ihtiyacını karşılayan besin maddelerinden biri olan kompostoyu, yaz, kış minik gurmenizin beslenme listesine dahil edebilirsiniz. Gerek içeriğindeki meyvelerin çeşidine göre vücuda olan faydaları ve gerekse lezzeti sayesinde, bebekler ve çocuklar kompostoyu çok severler.

Sitemizdeki diğer komposto tariflerine buradan ulaşabilirsiniz;

Tarçınlı elma ve armut kompostosu
Mangolo yaz kompostosu
 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.