Yapılışı

Yulaf ezmesini rondodan geçirin un yapın ardından badem posasını ilave edin. Yumurta, badem sütü, tereyağı, karbonat, tarçını robotta homojen hale gelene kadar çırpın. Rondodan kuru meyveleri ayrı, ceviz ve fındığı ayrı geçirin. Sonra tüm malzemeleri karıştırın. Yağlı kağıt ile örttüğünüz tepsinize karışımdan 1 çorba kaşığı alarak şekillendirin. 180 derecede 20 dakika fırınlayın. Afiyet bal şeker olsun.

Püf Noktası

Hiç bir püf noktası yok aslında. En "Mutfakta çok beceriksizim, yumurta ancak kırarım" diyen hanımların, beylerin bile Miyagi ustalığında yapabileceği bir kurabiye.

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın!

Aklınızda Bulunsun

Bu bir badem posası değerlendirme hikayesidir. Badem sütü yapımında kullandığım bademleri, kurabiye yapımında kullanarak nefis bir kurabiye ortaya çıkmış oldu. Tarif ise çok pratik. Baden sütü tarifi için tıklayın.

Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.