Yapılışı

Süt ya da suyu irmikle karıştırıp, kısık ateşte karıştırarak pişirin.
Pişince kenara alın.
Ilınınca balı ekleyin.
 

Uyarılar

Bu tarifte bal ve süt olduğu için bu tarif bir yaşından küçük bebekler için uygun değildir. 
Piyasadaki balların çoğu gerçekten bal değil. Gerçek bal ile glükozlu balı ayırdetmenin yolları için tıklayın.

Aklınızda Bulunsun

İrmik enerji veren kaliteli bir karbonhidrattır. Bu tarif bebeğiniz için iyi bir kahvaltı seçeneği olabilir. İrmik hakında daha fazla bilgi için makalemizi okuyabilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.