Yapılışı

Soğanı küp küp doğrayıp sarımsakla beraber zeytinyağında pişirin.  
Bamyalara (dilerseniz tepelerini huni gibi kesip)  doğradığınız domatesi ve bir avuç yeşil eriği ekleyin. 
Kısık ateşte hiç su koymadan pişirebilirsiniz.

Püf Noktası

Bamyaların tepelerini kestikten sonra limonlu suya atarak, tüm bamyaların tepeleri kesilene kadar bu şekilde bekletirseniz bamyanız salyalanmaz.

Vitaminlerden yana çok zengin olan Bamya hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

Aklınızda Bulunsun

Bu tarifi domatessiz uygulayarak bebeğinize 8. aydan itibaren verebilirsiniz. 
 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.