• Kaliteli balık, mevsiminde ve taze balıktır. Taze balığın gözleri parlak, lekesiz ve dışa doğru bombeli olur. Solungaçları kırmızı-pembe, pulları ve yüzgeçleri diridir. Derisi gergindir, etli kısmına parmakla basılınca parmağın izi hemen düzelir. Tazeliğinden emin olmadığınız balıkları kesinlikle çocuklarınıza yedirmeyin.

• Balık alırken semtinizden bildiğiniz tanıdığınız ve güvendiğiniz satıcıları tercih edin. Balıkçınızla ahbaplık kurun, onunla balıklar hakkında sohbet edin ve bilgilenin. Çocuğunuzun da bu sosyallikten faydalandırabilir, böylece balığı tüketme konusunda daha hevesli olmasını sağlayabilirsiniz.

• Satın alınan taze balığı 2 saatten fazla oda sıcaklığında bekletmeyin. Pullarını, içini temizledikten sonra yıkayıp buzdolabına koyun. Buzdolabında 1-2 gün, derin dondurucuda 3-6 ay saklanabilir.

29 Kişi bu makaleyi beğendi.

 

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • Merhaba kızım 10 aylık 11 e girdi hala 8 kilo sağlıklı. kaşıkla ne verdiysem ağzını kilitliyor.eline ekmek karpua kavun verdiğimde suyunu az çekip kalanı çıkarıyor.bu daha ne kadar böyle...

    Superisi0306 - 30.06.2022
    Devamını Oku
  • Merhaba, Benim bebeğim tam 6 aylik ve üç gündür biberon ile mama reddi yaşıyoruz zaten emmiyor da. İncelediğim tum ornek ek gida menulerinde ya mama ya anne sutu yaziyor ama bunlari almayan bebeklerin...

    Merco - 03.06.2022
    Devamını Oku