• Kaliteli balık, mevsiminde ve taze balıktır. Taze balığın gözleri parlak, lekesiz ve dışa doğru bombeli olur. Solungaçları kırmızı-pembe, pulları ve yüzgeçleri diridir. Derisi gergindir, etli kısmına parmakla basılınca parmağın izi hemen düzelir. Tazeliğinden emin olmadığınız balıkları kesinlikle çocuklarınıza yedirmeyin.

• Balık alırken semtinizden bildiğiniz tanıdığınız ve güvendiğiniz satıcıları tercih edin. Balıkçınızla ahbaplık kurun, onunla balıklar hakkında sohbet edin ve bilgilenin. Çocuğunuzun da bu sosyallikten faydalandırabilir, böylece balığı tüketme konusunda daha hevesli olmasını sağlayabilirsiniz.

• Satın alınan taze balığı 2 saatten fazla oda sıcaklığında bekletmeyin. Pullarını, içini temizledikten sonra yıkayıp buzdolabına koyun. Buzdolabında 1-2 gün, derin dondurucuda 3-6 ay saklanabilir.

Yazar :
29 Kişi bu makaleyi beğendi.

 

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • merhaba canım ben gece uykusu öncesi ilk olarak emziriyorum sonrasında humana marka iyi geceler çayı veriyorum gayet mışıl mışıl uyuyor. ee arada tabi ki uyandırdığı oluyor mecbur o zaman da...

    hatiiceanne - 16.09.2019
    Devamını Oku
  • Merhaba canım, bu tür bir problemi bir arkadaşım yaşamıştı. Doktoru kullandığı mamanın şekerli yapısından kaynaklı olduğunu söylemişti. Sen hangi mamayı kullandık ilk olarak. Belki de...

    hatiiceanne - 13.09.2019
    Devamını Oku