• Kaliteli balık, mevsiminde ve taze balıktır. Taze balığın gözleri parlak, lekesiz ve dışa doğru bombeli olur. Solungaçları kırmızı-pembe, pulları ve yüzgeçleri diridir. Derisi gergindir, etli kısmına parmakla basılınca parmağın izi hemen düzelir. Tazeliğinden emin olmadığınız balıkları kesinlikle çocuklarınıza yedirmeyin.

• Balık alırken semtinizden bildiğiniz tanıdığınız ve güvendiğiniz satıcıları tercih edin. Balıkçınızla ahbaplık kurun, onunla balıklar hakkında sohbet edin ve bilgilenin. Çocuğunuzun da bu sosyallikten faydalandırabilir, böylece balığı tüketme konusunda daha hevesli olmasını sağlayabilirsiniz.

• Satın alınan taze balığı 2 saatten fazla oda sıcaklığında bekletmeyin. Pullarını, içini temizledikten sonra yıkayıp buzdolabına koyun. Buzdolabında 1-2 gün, derin dondurucuda 3-6 ay saklanabilir.

30 Kişi bu makaleyi beğendi.

 

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • Herkese merhaba öncelikle foruma yeni üye oldum ve kullanmayı pek de bildiğim söylenemez ama çok sıkıntıdayım nolur bana yardım edin benim 15 aylık ikizlerim var erken doğdukları için 14 ay...

    Ysfkrm - 31.03.2023
    Devamını Oku
  • Merhaba kaç yaşında korkuları geçti acaba aynı durumdayızda

    Tulizabet - 26.10.2022
    Devamını Oku