Yapılışı

Haşlanmış kabağı blendırdan geçirin. Avokadoları ezin.
Avokado ve kabağı, yoğurt ve buğday ruşeymi ile iyice karıştırın.

Uyarılar

Unutmayın her çocuk farklıdır. Vereceğiniz yiyeceklerin büyüklük ve yumuşaklığını bebeğinize göre ayarlayın ve her zaman güvenlik kurallarına uyun.
 
Buğday ununda gluten bulunmaktadır. Bebeğinizde alerjiye neden olabilir. Gurme Bebek 8. aydan önce buğday unundan yapılan yiyecekleri önermiyor. 8. aya kadar bu tarifi ruşeymsiz yapabilirsiniz.

Aklınızda Bulunsun

Bu tarifin ne kadar pütürlü olacağı size ve bebeğinize kalmış. Ama unutmayın bebeklerin erken aylarda biraz pütüre alışması önemli. Bebeğiniz ileride pütürleri reddederse uzun bir süre blendır en yakın arkadaşınız olarak kalacaktır! Ama tabii ki  siz her zaman küçük gurmenizin sinyallerini gözlemleyin, pütürleri onun ihtiyacına göre ayarlayın.
 
Sebzeleri çok suda haşlarsanız hem besin değeri zarar görür hem de mamanız çok sulanır.
 
Çocuğunuz parmak yiyecek yemeye başladıysa bu karışımı ekmeğin üstüne sürüp eline de verebilirsiniz. Bebeğim kendi kendini beslemeye/ parmak yiyeceklere hazır mı?

Diğer 6-8 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.