Yapılışı

Bal kabağını çok az suda ya da buharda pişirin.
Pişmiş bal kabağını ezin.
Soyup ezdiğiniz avokado ve şeftaliyle karıştırın. Buğday ruşeymini ekleyin.
Daha fazla tat için tarçın ekleyebilirsiniz.

Uyarılar

Buğday ununda gluten bulunmaktadır. Bebeğinizde alerjiye neden olabilir. Gurme Bebek 8. aydan önce buğday unundan yapılan yiyecekleri önermiyor. 8. aya kadar bu tarifi ruşeymsiz yapabilirsiniz.

Aklınızda Bulunsun

Sebzeleri çok suda haşlarsanız hem besin değeri zarar görür hem de mamanız çok sulanır.

1 ton buğdaydan ancak 1 kg. kadar ruşeym elde edilebiliyor. Bu denli zor elde edilen ama içerdiği E vitaminifolik asit ve demir açısından bebekler ve çocuklar için çok faydalı olan bu besin maddesi hakkında daha fazla bilgiyi makalemizden edinebilirsiniz


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.