18-24 ay bebek beslenmesi

Bebekler firarda, anneler kaşıkla onların peşinde! 18 aylık minik gurmeniz için mama sandalyesi artık sıkıcıdır. Bu konuda kararlı davranmazsanız uzun yıllar kaşıkla peşinden koşmanız gerekeceğine emin olun.

Bu dönemde bebekler 3 ana 2 ara öğün yer ama süt hala beslenmesinde önemlidir. Süt ile öğünler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekir. Süte çok düşkün bebekler ana öğünlerde pek iştahlı olmazlar.

Genellikle bebeğinizin abur cuburlarla tanışması da bu döneme denk gelir. Bu dönemde kontrol altına almanızda, kurallarınızı koymanızda fayda var. Bebeğinize hem lezzetli hem de sağlıklı ara öğünler hazırlayarak bu tehlikeyi atlatabilir, en azından erteleyebilirsiniz.

18-24 aylık bebeğiniz için alınması önerilen besinler, miktarları ve 4 örnek menü için bir sonraki sayfaya devam edin.

511 Kişi bu makaleyi beğendi.

 

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • Evet gerçekten harika tarifler var ama her zaman hepsini yapmak mümkün olmuo. Özellikle bizim ki gibi kıpırdak bi yumurcağınız varsa Ek gıda olarak ne kullanıyosun cnm? Arılac/aptamil gibi...

    YasO99 - 24.02.2021
    Devamını Oku
  • Kızım 9.ayını doldurmak üzere. Sitede çok güzel tarifler var ama hergün yapabilecek vakit olmuyor. Acaba tarifleri 2 günlük 3 günlük yapmamız sorun olurmu. Kararsız kaldığım için sizlere...

    Kbrerdgn - 27.01.2021
    Devamını Oku