Birçok annenin özellikle ilk aylarda çekimser olarak yaklaştığı konu: Emzik

Bebeklerin doğal reflekslerinden emme refleksi, beslenmeyi sağlamaya ek olarak onları yeni dünyalarına alışırken rahatlatır. Birçok doktor bu bakımdan bebeklerde emzik kullanımını destekler. Emme refleksini yeterince karşılayamayan bebeklerde parmak emme gibi sorunlara rastlanabilir.

Anneler emzik kullanımına karar verdiğinde ise sırası ile akla gelen sorular:
Hangi emzik bebeğim için uygun?Emzik damak ve diş yapısını bozar mı? Çene yapısı için zararlı olur mu? Kauçuk mu, silikon mu?

Bu soruların cevaplarına istinaden sizler için önerimiz Chicco Physio Soft emzik. Tamamen yumuşak, silikon ve kauçuk olarak 2 farklı modeli olan Physio Soft, Chicco tarafından önde gelen ortodontistlerle ileri teknoloji ve araştırmalarla tasarlanmış.

Bu emzikler özellikle uyku zamanı kullanımı için çok uygun. Çünkü ağzı kavrayan kısmı yumuşak ve hassas. Böylece bebeğin tenini rahatsız etmiyor; bazı sert ağızlıklı ürünler gibi cildinde iz bırakmıyor, kızarma ve tahriş yapmıyor. Yine ağzı kavrayan kısımda 4’er adet havalandırma deliği mevcut. Bu da hava dolaşımına izin vererek, tükürük birikimini engelliyor.

Chicco’nun ortodontistler ile birlikte geliştirdiği bu tasarım bebeğin ağız gelişimini doğru bir şekilde sağlıyor, bebeğin ağzına uyuyor ve dilin damakta eşit basınç uygulamasına destek oluyor. Bebeğin ağzının doğru kapanması için çok ince ve yumuşak tabana sahip. Damarlı ve eğimli  bir profili var, bu da bebeğin dilinin doğru hareket etmesine imkan veriyor. Anne göğsüne benzer yumuşak tabanı ile bebeğin dudakları emziğe rahatça yerleşebiliyor.

Doğumdan itibaren kullanıma uygun olan bu emziği denemenizi tavsiye ediyoruz.

Yazar :
2 Kişi bu makaleyi beğendi.

 

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • Bence kullanmayın. Çünkü böbrekleri yorma ihtimali yüksek. Tuz sonuçta onların içeriği. Yopurt suyu ve suyu ilede kabartabilirsiniz kekinizi.

    Gamze. - 29.11.2018
    Devamını Oku
  • Merhaba bebeğiniz 7,5 aylık olduğuna göre biz size 8-12 ay beslenme tablolarımızın linkini veriyoruz inceleyin size fikir verecektir. Anacak unutmayın her bebek farklıdır ihtiyaçları bünyesi de...

    Gurmebebek - 20.08.2018
    Devamını Oku