Yapılışı

Soğanları yağda pişirin.
Ardından bal kabaklarını ve suyu ekleyin.
Dilerseniz içine biberiye, haşlanmış pirinç, kırmızı mercimek de ekleyebilirsiniz.
Hepsini blendırdan geçirip bebeğinize sunabilirsiniz.

Uyarılar

Bu tarifte soğana dikkat etmek gerek. Soğan kimi bebekte hatta yetişkinlerde bile gaz sorununa neden olabiliyor. Gazla baş etmenin yolları için tıklayın.
Ancak soğanın yaratacağı gaz çocuktan çocuğa da değişiklik gösterir. O yüzden bu yemeğe soğanı bebeğiniz alışıksa koyun.
 
Balkabağının faydaları için tıklayın.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.