Yapılışı

Balkabağını ve elmaları küçük küçük doğrayın.
Bu karışımı buharda pişirin.
Yumuşadıklarında püre haline getirin.
Tarçın ve muskat ekleyin.

Aklınızda Bulunsun

Türkiye'de anne şefler meyve ve sebzeleri genellikle birlikte pişirmiyor.
Oysa bazı meyve sebzeler birbirine çok yakışıyor. Gurme Bebek bu konuda sizi biraz maceracı olmaya davet ediyor.  Ayrıca bebek ve çocuklarınızı farklı tatlar ve iyi beslenme konusunda yönlendirip desteklediğiniz sürece, kendilerinin gerçek bir gurme olmalarının önünü açmış olursunuz. 

Demir içermesi sayesinde kansızlık önleyici besinler arasında olan Balkabağı hakkındaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.