Yapılışı

Elmayı, tavuğu, soğanı küçük parçalara bölün.  
Tüm malzemeyi kısık ateşte tavuk pişinceye kadar 15 dakika kadar pişirin. 
Zeytinyağını da ekleyip soğuduktan sonra suyuyla birlikte bebeğinize verin. 
Dilerseniz blendırdan geçirin.

Püf Noktası

Bu yemeği tatlandırmak için elma ve soğanı kullandık. Yiyecekleri tatlandırmak için tuz ve şeker kullanmayın. Bebeğinize neden şeker vermemeniz gerektiğini öğrenmek için tıklayın. 
 
Ülkemizde geleneksel olarak meyveler sıcak yemeklerde kullanılmıyor.Halbuki elma gibi tatlı/ekşi meyveler yemeklere, özellikle de et yemeklerine çok yakışıyor. 

Aklınızda Bulunsun

Tavuk güçlü bir proteinkaynağıdır ve minik gurmeniz için hazmı en kolay et türüdür. Tavuk için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.