Yapılışı

Fırını önceden 200 dereceye ayarlayın.
Patatesleri yıkayıp fırçalayın. Dilerseniz kabuklarını soyun. Bebeğinizin seveceği incelikte dilimleyin.
Büyük bir kabın içine yarım çay bardağı zeytinyağı koyun. Dilerseniz içine, ince doğranmış fesleğen ya da kekik de koyabilirsiniz
Kabın içine dilimlenmiş patatesleri koyup yağla karıştırın.
Bir fırın tepsisinin içine yağlı kağıt serin.
Patatesleri dizin, fırına verin.


Aklınızda Bulunsun

Küçük gurmeler patatese bayılıyor. Patates doğru pişirildiği zaman faydalı bir sebze ve kaliteli bir karbonhidrat kaynağı. Hazır patetes kızartması yerine, evede fırında ya da haşlayarak yaptığınız patatesi bebeğinize yedirmeyi tercih edin. 
Kızarmış patates, çok iyi bir parmak yiyecektir. Bu tür yemeklerle çocuğunuzun kendi kendini besleme becerisini teşvik edebilirsiniz.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.