Yapılışı

Fırınınızı 220 derecede ısıtın.
Tepsinize yağlı kağıt serin.
Tavuk göğsünü, soğanı, doğradığınız kuşkonmazları karıştırın.
Bir başka kapta yoğurt, yumurta, un ve parmesan peynirini karıştırın.
Tavuklu karışımınızı tepsiye yayın üzerine, yumurtalı, sütlü karışımınızı dökün.
Yaklaşık 20 dakika kadar pişirin.  
Pişmeye yakın üzerine çedar peynirini yayın. 
Bu şekliyle de 5 dakika pişirin. 

Püf Noktası

Bu tarif için kuşkonmazların çiçekli bölümlerini ayırmakta fayda var. Kuşkonmaz hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

Uyarılar

Bebeklere yumurta sarısı 8. aydan itibaren verilebiliyor. Beyazını vermek için 1 yaşına kadar beklemeniz gerekecek. Yumurtayı çok iyi pişirmeniz önemli. Yumurta çocuğunuz için tehlikeli olabilecek salmonella bakterisi içerebiliyor. Endişelenmenize gerek yok. Salmonella ısıyla ölüyor. İyi pişmiş bir yumurtayla, küçük gurmeniz güvende.   
  
Sütün neden olabileceği sindirim problemleri nedeniyle, Gurme bebek 1 yaşından küçük bebekler için bu tarifi sütsüz uygulamanızı tavsiye ediyor.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.