1 yaşındaki kızım süt içmiyor

tulaydoga

1 yaşındaki kızım süt içmiyor

Mesajgönderen tulaydoga » 09 Oca 2016, 12:52

merhaba ,

aranıza yeni katıldım . benim kızım 1 yaşına yeni girdi önceleri mama veriyorduk geceleri artık mamayı içmek istemiyor. bizde pınarın devam sütüne geçtik gece saat 2-3 gibi süt veriyorum içmiyor uyurken..

sabah veriyorum içmiyor ..

acaba akşam belli saatten sonra beslenmesini kesipte gece sütümü versem diye düşündüm ..

lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım.

teşekkür ederim

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: 1 yaşındaki kızım süt içmiyor

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 11 Oca 2016, 11:24

Merhaba, öncelikle gece beslenmesi zaten önerilen bir şey değil. Bebekler sanılanın aksine gece acıktıkları için değil, gece beslenmesine alıştıkları için uyanırlar. 4-6 aylıktan itibaren bebişler gece 6-8 saat; 8. aydan itibarense 8-12 saat gece beslenmeden kalabilirler. Gece beslenmesi hem iştahı hem de uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır. Yavaş yavaş, alıştırma sürecini de göz önüne de alarak gece beslenmesini azaltarak kesebilirsiniz. aşağıda inek sütü tüketimi ile ilgili tüm bilgiler var. Süt içmeyen bebeişler içşn bir kaç öneri de var.

http://www.gurmebebek.com/beslenme-dosy ... 300000,137

NezaketKaya

Re: 1 yaşındaki kızım süt içmiyor

Mesajgönderen NezaketKaya » 08 Mar 2016, 10:21

merhaba
öncelikle 1 yaşındaki bebek artık gece beslenmesini unutmalı.
Aynı Bizim gibi beslenirler artık.Yatış kalkış yemek saatlerini düzene sokmakta geç kalmışsınız biraz.Süt olarak inek yada keçi sütü kullanmanızı tavsiye ederim sulandırılmış...İçine nesquik yada bisküvi baktınız olmuyor bol bol ev yapımı yoğurt yedirin.Benim Büyük kızım 3 yaşına kadar Süt Sade içti ılık Daha sonra sevmedi nesquik le içmeye başladı yoğurdu çok yer peynir falan....Baktın olmadı muhallebilerden almasını sağla sütü.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir