15 aylık kızım 1 lokma bile yemiyor

zygnema

15 aylık kızım 1 lokma bile yemiyor

Mesajgönderen zygnema » 08 Haz 2014, 18:49

Tüm anneler yardım edin lütfen gurme bebek sizden de rica edicem kızım 15 aylık oldu 1 lokma bile yemek yemek istemiyor 3 aydır ne 1 gr meyve ne de yoğurt ne de yemek yediremedim ilk kaşığı bile almıyor sadece meme emmek istiyor 10 dk bir meme diyor doktora götürdük hiç bir şey çıkmadı doktor kafana takma diyor ama bunun doğru olmadığını düşünüyorum öğün öğün vermeye çalışıyorum ısrar etmiyorum kendi yesin diye önüne koyuyorum eliyle ezip ezip etrafa saçıyor hiç yemiyor yardım ederseniz sevinirim

Gurmebebek

Re: 15 aylık kızım 1 lokma bile yemiyor

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Haz 2014, 04:18

Merhaba, emen bebeklerde çok sık rastlanan emme ya da meme bağımlılığı denen bir durum söz konusudur. anne sütü en değerli besinleridir ama özellikle 1 yaşından sonra bazı bebişlerde diğer gıdalara olan ilgiyi ve yeme isteğini azaltabiliyor maalesef. Sizin durumunuz da bu duruma çok uyuyor. Öncelikle geçe beslenmesi yapıyorsanız, bebişinizin artık gece beslenmesine hiç ihtiyacı yok. Bebekler sanılanın aksine gece acıktıkları için değil, gece beslenmesine alıştıkları için uyanırlar. 4-6 aylıktan itibaren bebişler gece 6-8 saat; 8. aydan itibarense 8-12 saat gece beslenmeden kalabilirler. Gece beslenmesi hem iştahı hem de uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır. Bizce gece beslenmesini yavaş yavaş, alıştırma süresinde sabırlı ve kararlı davranarak, kesebilirsiniz.

Öncelikle, gece beslemeye devam edin alışma sürecinde. Ama kesinlikle memede ya da biberon ağzındayken uyumasına izin vermeyin. Uyanıkken besleyin ve dalmadan yerine koyun. Başlarda direnmesi, ağlaması ve huysuzluk etmesi çok normaldir. Bu süreç gerçekten sabır ve kararlılık gerektirir. Sert ve katı olmayın ama ancak sizin kararlı olduğunuzu ve bu kuralı delemeyeceğini anladığında daha uyumlu davranacaktır. 1-2 hafta sonra bu birazda bebişinizin alışma süresine bağlı, kesin süre değildir. Bir seferinde süt yok, bitti gibi yumuşak cümleler kurarak su verin ve böyle ilerleyin. Kolaylıklar diliyoruz :)

Zorlamamakla çok iyi ediyorsunuz. Zorlamayın, zaten zorlamak fayda vermez ve işe yaramaz, hatta işleri zorlaştırır ve lokma savaşlarını başlatır :) Yapmanız gereken en iyi şey bir öğün düzeni oluşturmak, kendi kendine yemesine izin vermek, yediği miktara razı olmak, sofraya birlikte oturup örnek olmak ve az yedi diye aralarda beslememek. Ve her istediğinde emzirmemek. Çünkü nasılsa yemese bile karnının emerek doyacağını biliyor ve bu nedenle de yemiyor bebişler. Bunlar sabır ve kararlılıkla yapıldığında gerçekten işe yarıyor, Sizin sorununuz iştahsızlık da değil aslında ama iştahsızlık yazımızı veriyoruz aşağıda. Çünkü yemek istemeyen bebişlere genel öneriler var yazıda ve çok işinize yarayabilir. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

zygnema

Mesajgönderen zygnema » 13 Haz 2014, 16:48

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..

zygnema

Mesajgönderen zygnema » 13 Haz 2014, 16:53

sizce memeden kesmeli miyim daha hazır değilim ama çok zayıfladı hala da zayıflıyor çok üzülüyorum ne 1 kaşık meyve ne de yoğurt ne çorba hiç bir şey yemiyor. kesersem yemezse daha kötü olacak. köpek dişleri çok şişmiş onlar çıkana kadar beklemeli miyim dişten olabilir mi acaba . memeyi vermeyince bana soğuk davranıyor meme verince çok sıcak. memeyi öyle seviyor ki öpüyor :) çok çaresiz hissediyorum kendimi..

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 14 Haz 2014, 03:46

Sizi o kadar iyi anlıyoruz ki, pek çok anne aynı durumu ve duyguları yaşıyor meraklanmayın. Aşağıda memeden ne zaman ve nasıl kesmeli yazımızı veriyoruz mutlaka okuyun, yalnız olmadığınızı da anlayacaksınz bu yazıyı okuyunca :) Memeden kesmeyebilirsiniz ama bir emme ve öğün düzeni oluşturup bebişinizle birlikte o düzene uymanız iyi olacaktır. Diş çıkarma dönemi zor bir dönemdir ve bu dönemde iştahsızlık çok normaldir. O nedenle size ayrıca diş çıkarma yazımızı da veriyoruz, inceleyin. Madem bebişiniz diş çıkarıyor, biraz daha bekleyebilirsiniz. Bu dönemde yeni bir düzene geçmek ve düzen oturtturmak biraz daha zor olabilir. Sevgiler :)

Diş çıkarma

http://www.gurmebebek.com/bebeklerde-dis-cikarma--714

Memeden kesme

http://www.gurmebebek.com/diger-46793,31963

zygnema

Mesajgönderen zygnema » 21 Haz 2014, 19:42

paylaşımlarınız için çok teşekkürler

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 23 Haz 2014, 04:49

Rica ederiz, her zaman bize sorabilirsiniz. Gelişmelerden bizi haberdar edin :)

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir