2 yaş semdromu diye bir durum var midir ?

izemela

2 yaş semdromu diye bir durum var midir ?

Mesajgönderen izemela » 08 Kas 2014, 12:54

Merhaba anneler ve Sevgili Gurme Bebek :)

Kizim 20 aylik

-1 aydir gece yarisi aglamalar, uyanmalar
-sabah ya da aksamuzeri uykusundan aglayarak kalkma
-zaten hiiiic oturmaz ama bu ara daha bir hırçin bi durmaz oldu
-yemegini illa kendi yeme istegi ve vermeyince de kendini yerlere atma aglamalar tepinmeler
-yani bir cok seyi kendi yapmak istiyor mesela yere ortu seriyorum ki mama sandalyesi sus diye duruyo bu aralar, ortunun ustune kati olan yemeklerden koyuyorum ama onu bile oturarak yemiyor, catalini comelmis waziyette batiriyo, ayaga kalkip agzina goturuyo tekrar comeliyo, hicbirseyi oturrak yapmaz , tv bile ayakta seyreden o da 5 dk surmez her dakika birseylerle ugrasir duramiyor

Ama en cok aklimiza takilan bu son donemde herseyi kendi yapma isteginin cok on planda olmasi, ewet kabul herseyi ben yapim ben buyudum yapabilirim modunda ama daha kasigi tam tutamiyor inanin corba yapmaya korkuyorum :)))) yedirmemizi istemiyor illa kendi belirledigi yerde kendi yicekmis

Ay cok uzun oldu kusuruma bakmayin nolur :) daha bircok sey war ama sizler beni bu konuda aydinlatin simdilik lutfen :)

Minnak kuzulari opuyoruz sewgiler ...:D

Gurmebebek

Re: 2 yaş semdromu diye bir durum var midir ?

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Kas 2014, 13:16

Merhaba evet var :) 2 yaş bebişler ve alileler için zor bir dönemdir. Gece uyanmaları ve ağlayarak uyanması dışındakiler normaldir bu dönem. Tabii ki bu her istediğini yapacaksınız sınır koymayacaksınız anlamına gelmiyor. Gece uyanmaları için diş çıkarmadığına, ufakta olsa bir rahatsızlığı olmadığına emin olun. Rüya da görüyor olabilir. Kendi kendine yemenin keyfini keşfetmiş bebişiniz hemde tam zamanında. Bu çok iyi bir şey, bırakın tadını çıkarsın :)
En son Gurmebebek tarafından 11 Kas 2014, 08:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

izemela

Mesajgönderen izemela » 10 Kas 2014, 08:33

Cok tesekkurler cevabiniz icin :)

Halilarin uzerini hali ebatinca ortu ile kaplayacagim ... mutfagimiz oturma odamizla biresik hal boyle olunca halilar fazla :)

Careyi ortuyle bulduk sanirim .. ondan sonrada diledigi gibi yemesine izin verecegim .. zaten sofra bezi serince ustunde yerdi ama ufak tefek kazalar cikmamasi acisindan ortuyle kaplayacagim :)

5 gundur rahatsiz ama bu aglamalar hastaligindan once basladi .. disler tam durumda suan

Belkide ruyalarindan kaynakli bilemiyorum.. ama hala arastirmadayim .. :))

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 11 Kas 2014, 08:31

Kolaylıklar diliyoruz :)

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir