7 aylık kızım kahvaltıyı sevmiyor

ipkgkc

7 aylık kızım kahvaltıyı sevmiyor

Mesajgönderen ipkgkc » 10 Şub 2013, 11:11

merhaba, kızım 7 aylık ve geçen ay kahvaltıya başladık. doktorumuzun verdiği kahvaltı öğününde milupa 8 tahıllı kaşık maması, devam sütü, pekmez, yumurta ,labne ve bebe bisküvisi var.ama kızım bu karışımı hiç sevmedi. yumurta ve labneyi tek başına az da olsa yiyor ama karışım haline ancak 3-4 kaşık yiyor. kahvaltıyı nasıl sevdirip bu karışıma denk bir şekilde onu besleyebilirim? sanırım kızım millupa gibi hazır mamalasrı pek sevmedi.. dün kavanoz meyve püresi vermeye çalıştım ama onu da yemedi.

ayaz

Re: 7 aylık kızım kahvaltıyı sevmiyor

Mesajgönderen ayaz » 10 Şub 2013, 21:21

selamlar biz de kahvaltıyı yerken zorlananlardanız - artık bayat ekmekle yapıyorum oğlumun kahvaltısını yiyor şimdi daha kolay - evde kendim beyaz ekmek yapıyorum makinada ama içine balkabağı püresi koyuyorum biraz tatlansın diye, sonra bayatlayınca ufalayıp dolapta saklıyorum.. sizde deneyebilirsiniz ;) bir de meyve püresini ben kahvaltıyla veriyorum daha kolay kandırabiliyorum..

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 11 Şub 2013, 09:54

Biz bebe bisküvisi ve labne peyniri de olmak üzere hazır paket gıdalardan mümkün olduğunca uzak tutmanızı öneriyoruz. Aşağıda sitemizin kahvaltı bölümü tarifleri var bir göz atın :)

http://www.gurmebebek.com/index.php?id=89&kat125=1

ipkgkc

Mesajgönderen ipkgkc » 13 Şub 2013, 10:00

Peki beyaz ekmek bebekler için zararlı değil mî? Bende çalıştığım için Annemler doktorun karışımını yemediği için yumurtayı labneyi kepek ekmeğini şekersiz çaya batırıp ıslatarak veriyorlarmış gayet güzel yiyormuş ama pekmezi nasıl versek bilmîyorum. Acaba hangi tür ekmek kızım için daha yaralı olur. Bebe bisküvisi yerine sitedeki tarife baktım ama 12 ay sonrası bebekler îçinmiş :cry:

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Şub 2013, 07:50

Merhaba ekmek de dahil bütün tahıllar için tam tahıl kullanmanızı öneriyoruz. Aşağıda ekmek hakkında faydalı bilgiler var bir göz atın :)

http://www.gurmebebek.com/ekmek-510

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir