agzında sürekli emiyor yiycekleri

premature2011

agzında sürekli emiyor yiycekleri

Mesajgönderen premature2011 » 05 Ara 2013, 09:14

şuan 24 ayı doldurmuş fakat prematüre doğmuş oğlum yemek yerken besinleri ağzında tutuyor yutmuyor buda bana zor zamanlar yaşatıyor,yiyceklere önce diliyle bakıyor eğer huylanırsa yemiyor ve hatta öğürüyor :cry:
ne yapmam ve nasıl hareket etmem gerektiğini bilemiyorum.elma meyva katı bi besin verdiğimde çiğneyerek yutuyor kuruyemiş gibi falan sorun ne çözemiyorum :?
yardımlarınızı bekliyorum sütte içmiyor bu arada reddediyor :!:

Gurmebebek

Re: agzında sürekli emiyor yiycekleri

Mesajgönderen Gurmebebek » 06 Ara 2013, 04:56

Şöyle mi; bazı yiyecekleri normal yiyor ama genelde böyle bir problem yaşıyorsunuz? Bize normal yediği ve sorun yaşadığı yiyeceklerden örnek yazar mısınız, pürlülerde mi daha çok sorun yaşanıyor?

premature2011

Mesajgönderen premature2011 » 06 Ara 2013, 07:17

çiğnemede bir sıkıntı yok son dörtlü azılarını da cıkardı tamamladı dişlerini,mesela corba yada bir yemek yedirirken kaşıkla verdiğimizde ağzında tutuyor yutmuyor örneğin en çok da kahvaltılarda yumurtada da bu sorunu çok yaşıyorum lokmalar halinde verdiğim yumurtayı ağzında tutuyor yutması için sıvı bişey veriyorum sıvı gidiyor yumurta hala dilinin üstünde duruyor yutmasını yada çiğnemesini söylüyorum ama nafile 2 saate bir lokma yani,püre haline olması yada olmaması değil sorunumuz yani,mesela elma veriyorum ıssıra ıssıra yiyor fındık veriyorum kıtır kıtır ezip çiğneyip yutuyor ceviz keza öle çiğniyo,bir gün az bi makarna pişirdim
bi tane ona bi tane bana tabağa servis yaptım benim yediğimi görünce yanaştı tabağa elini uzattı makarnadan bi tane aldı diline değirdi ve fırlattı sonrada öğürdü bi daha da asla oturmadı sofraya,bulgur pilavı öle prinç pilavı aynı öğüre öğüre işi bitiyo,hal böle olunca tek taraflı bi beslenme ortaya çıkıyo et,kıyma da da aynı sorun malesef,öğürüncede kusuyo direkne var ne yoksa ısrarcıda olamıyorum o yüzden zor durumdayım prematüre olduğumuz içinde yaşıtlarında bi tık gerideyiz düzenli beslenmesi lazımki yakalayabilsin onları.
teşekkür ederim ilginize.

premature2011

Mesajgönderen premature2011 » 19 Ara 2013, 14:31

mesajıma cvp alamadım bakıyorum hala gelmemiş :(

feyzaecemmmm

Mesajgönderen feyzaecemmmm » 19 Ara 2013, 21:22

Bende bi soru sordum fakat kimse yanıtlamadi.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 20 Ara 2013, 06:17

Merhaba, sizinde dediğiniz gibi yutma, çiğneme, katı besinle ilgili hiç bir problemi yok gözüküyor. Farklı dokulara farklı tepki gösteriyor ve tercih yapıyor gibi. Yeni tat ve dokularla tanışırken bu çok rastlanan ve normal bir durum, ancak sizin bebişiniz yeterince büyük ve tepkisi fazla. Bu nedenle biz uzmanımızdan görüş alalım sizin için, size geri dönüş yapalım. Bir de yaş olarak zor bir dönemdesiniz, malum 2 yaş sendromu denilen durum her bebek için söz konusu ve çoğu kez çok çetin geçen bir dönem :( Biz şimdilik kısa uzman videomuzu verelim iki yaş sendromu ile ilgili Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/2-yas-sendrom ... 7,131832,1
En son Gurmebebek tarafından 20 Ara 2013, 14:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

premature2011

Mesajgönderen premature2011 » 20 Ara 2013, 14:09

şimdi cvp geldi çok teşekkür ederim,doktorada götürdük ama ağızlarından bişi çıkmıyo,sorun olan şuki eğer böle alışırsa ilerde olabilcekler beni korkutuyor .....yardımlarınızı ve msjınızı bekliyorum tekrar teşekkürler.iyi çalışmalar. cvp yokmu halaaaaaaaaaaa:(

premature2011

Mesajgönderen premature2011 » 04 Şub 2014, 08:14

MSJIMA CVP HALA GELMEDİ AMA:(((

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 05 Şub 2014, 06:30

Merhaba, Sizin bebeğinizi doğru beslediğiniz, birlikte yiyerek ona örnek olmak gibi doğru şeyler yaptığınız çok açık. Birim önerimiz, biraz daha zaman tanıyın ona. Gelecekle ilgili endişelerinizi anlıyoruz ama herhangi bir sağlık yada fiziksel problemi yoksa yeryüzünde normal yetişkin beslenme düzenine geçememiş hiç kimse yok :) Ki sizin çocuğunuzun bir problemi yok görünüyor.

premature2011

Mesajgönderen premature2011 » 11 Şub 2014, 09:01

Teşekkür ederim cevabınıza,bu geçen sürede sanki biraz düzelme var gibi artık peynir,zeytin,yeşil ve kırmızı biber salatalık gibi besinleri yiyo itiraz etmiyo ve en önemlisi artık köfte ve kıymayıda veriyorum severek yemeye başladı onu gördükçe mutlu oluyorum sanırım bundaki en önemli faktör artık bizimle yemeğe oturtmam oldu çok nadir kendisi yiyo ama genelde bizimle oturuyo sofraya ve bundan büyük bir zevk alıyo bunu farkettim teşekkürler GURME BEBEK:)))

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir