aşırı iştasızz :(

nesecaliskan

aşırı iştasızz :(

Mesajgönderen nesecaliskan » 27 Mar 2014, 13:29

Merhaba;
22 aylık bebeğim var ve bir şey yememesinden dolayı aşırı üzgünüm çalışan bir anneyim kızıma babaannesi bakıyor bundan önceki makaleleriniz ve diğer üyeleriniz yazılarınıda okudum ama kızım gerçekten hiç yemiyor sabah kalktığın zorla haşlanmış yumurtanın beyazını ve ince bir dilim domates ve salatalıktan başka bir şey yemiyor bu yumurta ertesi gün rafadan olarak veriliyor ondada 3 lokma süt ise reklama dalarsa 30ml belki ve bu yemesiyle öğlen uykusuna yatıp kalkıncada yediği 3 veya 4 yemek kasığı çorba veya yoğurt yine zorla :( zaman sonra ıse meyve olarak muzun 3/1 ve ince bir dilim olarak portakal bu hep böyle sürüyor ayrıca halen emziriyorum iş dönüşü hemen emmek istiyor herseyi deniyorum ama olmuyor 9.750 kilosu ve ben artık kızımın yememesinden dolayı kendimi hiç iyi hissetmiyorum psikolojik olarak kendimi suçluyorum sürekli çalıştığım için lütfen yardımcı olurmusunuz :(((

mujganege

Re: aşırı iştasızz :(

Mesajgönderen mujganege » 27 Mar 2014, 14:56

merhaba ben de uzun süredir aynı sorunla uğraşan bir anne olduğum için yazınızı okudum ve size cevap vermke istedim benim oğlum da 15 aylık ve hiçbi zaman yemek yediremedim oğluma kızınız yedikleri yine iyi inanın 1 kaşık bile yemek yemezdi oğlum 1 kilo 100 gr' dı en son ve her geçen gün biraz daha zayıfladı 8700 e düştüyor en son çare emzirmeyi kestim 15 gün oldu ve artık oğlum yemek yiyiyor.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 27 Mar 2014, 16:52

Hayır kendinizi suçlamayın lütfen, öncelikle anne sütü 1 yaşından sonra diğer gıdalara olan ilgiyi azaltıyor. Memeden kesmeyi düşüne bilirsiniz. İkincisi gece beslenmesi yapıyor musunuz? Bu hem iştahı hem uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir.

nesecaliskan

Mesajgönderen nesecaliskan » 28 Mar 2014, 06:53

beni dikkate alıp cevap verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Emzirmeyi bırakmayı çok düşündüm ama cesaret edemiyorum çalıştığım için bırakma evresindeki yaşayacağı sıkıntılarda müdahale edemeyeceğimden ve bakan kişininde sabrı olmadığından bunun ters tepmesinden korkuyorum açıkçası.çünki çeşit vermiyor o gün çorba yapıldıysa kızıma çorba yanına köftesi söylerseniz veriliyor kendinden bırsey katmıyor siz cesit sunup yapıp bırakıncada yemiyor boşuna yapıyorsun denildiğinden emmeyi kesmek istemiyorum :(( Gece beslenmesi ise 3 kere emiyor.Sonunda emmeyi bıraktıracağım bunun farkındayım ama en azından 1 haftalık iznime çıkınca oda ne yazıkkı 2 ay sonra :(( ama o zamana kadar denicem hafta sonlarıı emme öğününü azaltacağım emin olun :(

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 29 Mar 2014, 05:53

Bizim önerimiz öncelikle gece beslenmesini kesmeyi deneyerek başlayın. Sizin sorununuz biraz emme ya da meme bağımlılığı denilen soruna benziyor açıkcası.

Bebekler sanılanın aksine gece acıktıkları için değil, gece beslenmesine alıştıkları için uyanırlar. 4-6 aylıktan itibaren bebişler gece 6-8 saat; 8. aydan itibarense 8-12 saat gece beslenmeden kalabilirler. Gece beslenmesi hem iştahı hem de uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır. Bizce gece beslenmesini yavaş yavaş, alıştırma süresinde sabırlı ve kararlı davranarak, kesebilirsiniz.

Öncelikle, gece beslemeye devam edin alışma sürecinde. Ama kesinlikle memede ya da biberon ağzındayken uyumasına izin vermeyin. Uyanıkken besleyin ve dalmadan yerine koyun. Başlarda direnmesi, ağlaması ve huysuzluk etmesi çok normaldir. Bu süreç gerçekten sabır ve kararlılık gerektirir. Sert ve katı olmayın ama ancak sizin kararlı olduğunuzu ve bu kuralı delemeyeceğini anladığında daha uyumlu davranacaktır. 1-2 hafta sonra bu birazda bebişinizin alışma süresine bağlı, kesin süre değildir. Bir seferinde süt yok, bitti gibi yumuşak cümleler kurarak su verin ve böyle ilerleyin. Kolaylıklar diliyoruz :)

nesecaliskan

Mesajgönderen nesecaliskan » 31 Mar 2014, 07:41

Çok teşekkür ederim .Bilgileriniz için

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 31 Mar 2014, 12:02

Rica ederiz :)

nesecaliskan

Mesajgönderen nesecaliskan » 11 Nis 2014, 06:52

Merhabalar ;
Gece beslenmesini azda olsa aza indirdim ve bu hafta sonu tamamen emmeyi bitirmeye odaklandım . ikimiz için zor olsada :( hayırlısıyla kızımı bi şekilde ikna edip bitiririz. ve hayırlısıyla artık yemek yiyor heyecanıyla sizlere yazarım

GULCE

Mesajgönderen GULCE » 11 Nis 2014, 19:51

Merhaba. Benim oğlum da 23 aylık ben de artık memeden kesmek istiyorum. Siz kesmeyi başarırsanız nasıl yaptığınızı, neler yaşadığınızı yazarsanız çok sevinirim. Kolay gelsin.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 12 Nis 2014, 07:21

Öncelikle çok sevindik kutluyoruz sizi :) Yine gelişmeleri yazın bize.

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 1 misafir