bebeğim çok iştahsız

camdeviren

bebeğim çok iştahsız

Mesajgönderen camdeviren » 10 Mar 2014, 19:24

ek gıdaya başladığımdan beri bebeğim çok iştahsız hiç bir şey yemiyor azda olsa yedirmeye çalışıyorum.Ağızında tutuyor yutmuyor sonra böğğ diye kusuyor ne yedireceğimi şaşırdım artık. saatlerce aç kalsa gıgı bile çıkmaz yemek yerken ağlayarak yiyor 4 aylıkkken yavaş yavaş ek gıdalar vermeye başladım 6 aya kadar zorluk çekmemek için ama hala da alışamadı devam sütünü eskiden içerdi şimdi onu bile içmiyor benim durumumda olan var mı???? :?

Gurmebebek

Re: bebeğim çok iştahsız

Mesajgönderen Gurmebebek » 11 Mar 2014, 02:50

Öncelikle bir sorunu olmadığına diş çıkarmadığına emin olun mesela. Her seferinde kusuyorsa bu genelde reflüye işaret ediyor. Doktorunuza danışın bu konuda. Aşağıdaki reflüyle ilgili yazımıza bir göz atın. Ve tabi ki sizin durumunuzda olan o kadar çok annemi var ki. Birde tabi alerjisi olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

http://www.gurmebebek.com/reflu-709

camdeviren

Mesajgönderen camdeviren » 11 Mar 2014, 12:43

merhabalar şuan beni emmiyor daha önceden ağzından az bişey kusma olurdu anne sütü alırken kusma sorunumuz yoktu.4 aylıkken meyve püresi,meyve suyu verdiğimde hiç böyle sorunla karşılaşmadım. 6 aya girdiğim de çorbalara başladık sonra kusmaları başladı dikkat ediyorum sadece çorba ve tatlı mamalar da kusuyor tatlı hiç bir şey yemiyor sevmiyor kahvaltıda pekmez veremiyorum kahvaltıya karıştırarak veriyorum onunda istemiyor.Fışkırır gibi kusuyor kusunca kusmuğu ekşi kokuyor. Reflü' ye baktım birebir uyuyor. benim bebeğimde bunlar mevcut. Diğer sorun da beslenemiyor 3 aydır kiloda almıyor boyu da uzamıyor kusması 1 aydır var. Yedirirken hırıltı öksürük oluyor 10 gündür hırıltı öksürük devam ediyor balgamı var birde devamlı kulağını kaşıyor kızartıyor vücudun da kızarıklık var sanki alerji gibi bebeğimin besleyemiyorum hiç bir şeyi beğenmiyor suratını buruşturuyor yardımınız için tşk ederim.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 12 Mar 2014, 04:59

Mutlaka doktorunuza danışın. Hem reflü, hemde alerji belirtileri varsan ki bebeğinizde. Besin alerjisi ve gulten alerjisi yazılarımıza bir göz atın. Alerji için testler yaptırabilirsiniz. Yazılarımızda da alerjisi var mı, neye olabilir, nasıl anlarım bilgilerini bulacaksınız.

http://www.gurmebebek.com/alerji-132

http://www.gurmebebek.com/gluten-alerjisi-707

kralicedilara

Mesajgönderen kralicedilara » 24 Mar 2014, 14:26

merhabalar aynı sorun bizde de mevcut kızım 7.ayından beri kusuyordu ama özellikle mama içtiğinde fışkırtıyordu ağzından resmen.doktorumuz gaviskon infant verdi onu kullandıktan sonra biraz daha iyileşmişti ama 2 haftadır tekrarlıyor gibi.2 hafta öncsinde de fışkırttı kendisi de korkuyor kusarken boğulacak diye eşimle çok korktuk aç aç uyuyp kaldı o akşam yavrum.ayrıca bizim de alerjimiz var ne yazıkki ama test yaptırmadık çok küçük dedi doktorumuz.iştahsızlığı da var.off ki ne off çok zormuş çocuk büyütmek.sırf onun yemesi içmesi düzelsin yoluna girsin diye ücretsiz izin almıştım ama pek işe yaramadı gibi.nisanda izmire götürücez 9 ay kontrolümüz sonrası.artık ne çıkacak bilmiyorum ama çok endişeliiz eşimle :(

camdeviren

Mesajgönderen camdeviren » 24 Mar 2014, 16:57

iyi akşamlar geçmiş olsun benim bebeğim 1 aydır iştahsız ne versem işe yaramadı.Şimdi de diş çıkarıyor sadece tarhana çorbasını seviyor zayıf bi bebek ek gıdalara başladığımızdan beri kusuyor hırıltısı,balgamı,kusması var dr götürdüm ilaç verdi 2 gündür kusmuyor ama o kadarda iştahlı değil vucüdun da kızarıklıklar var alerji olablir ama neye alerjisi var bilmiyorum.Alerjisini anlamam için bütün gıdaları kesmem lazım bu seferde verebileciğim gıda kalmıyor anne sütünü içmiş olsa bende ek gıdaları teker teker denerdim ama o şansım da yok. Denemediğim şey kalmadı mamayı değiştirdim biraz devam sütünü içiyor.Mama yedirdiğim zaman ağızında tutuyor yutmuyor sonra kusuyor ben bi formülünü buldum. Çorbanın yanında yoğurtta veriyorum yoğurdu seviyor bir iki üç kaşık çorba verirken arada yoğurt veriyorum mecbur yiyor bi sevdiğinden bir sevmediğinden veriyorum ağızında biriktirip yutmadığı zaman da çay kaşığıyla su veriyorum yutsun diye öyle yapınca yutuyor sadece tarhana çorbasıyla olmaz ki

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 25 Mar 2014, 07:11

Öncelikle çok geçmiş olsun, diş çıkarma ve hastalık dönemlerinde bebişlerin iştahsız olması ve az yemesi çok normaldir. Bu günler mutlaka geçecek, lütfen çok endişeli ve stresli olmayın çok zor biliyoruz ama bu endişeli, üzgün ve gergin durumunuz bebişinize yansır ve işleri daha da zorlaştırır. Yukarıda da belirtiğimiz gibi reflü ve alerji bu durumlarda yaygın sorun gözüküyor öncelikle sorunun nedenini tam olarak belirlemek ve ona göre çözüm aramak gerekiyor. Kusan bebeklerde az ve sık beslemek, beslendikten sonra 20030 dakika dik konumda tutmak işe yaraya biliyor. Reflü yazımızı da yukarıdaki yorumlarda vermiştik, incelemeyi ihmal etmeyin. bebeklerde kusma sık rastlanan bir sorun ve yalnız değilsiniz bu konuda unutmayın. Doktorunuzun öneri ve tedavilerini uygulayın. Bu bir süreçtir hemen değil tabi ama mutlaka düzelir. Sevgiler...

kralicedilara

Mesajgönderen kralicedilara » 26 Mar 2014, 15:04

bizim kuzu ptesiden beri coşmuş vaziyette adam gibi yemez oldu mamayı bile zor içiyor tek sevdiği sabah kahvaltısı onu da sabah su su derken kustu malum midede sıvılaştı iicene yedikleri gaz çıkardıktan hemen sonra kustuk hepsini sonrada hiçbirşey yemek istemedi aç aç uyudu bütün gün bu saate kadar yediği az peynir 3-5 lokma simit içi 100cc mama az önce de sallana sallana muz tek sevdiği meyve o da o yüzden yoksa armut elma yemez oldu.çok cins bir kızım var ne yazıkki.her gün meyvesini çorbasını mamasını aksatmayan çocuk zorla yerse yiyor yoksa yemiyor yumuyor ağzını demir gibi açmıyor.kansızlık da çıkmadı allaha şükür ama reflüsü geçmedi sanırım.mercimek çorbası ve yoğurt yiyemiyor yedikten sonra midesi bulanıyor yada ağrıyor herhalde 2 saat sonra ağlıyor ve kusuyor ve kusmuğu da köpük köpük oluyor yavrumun valla ağlayacak kadar oldum bugün şaştım kaldım artık.çok zormuş annelik her anlamda :(

camdeviren

Mesajgönderen camdeviren » 26 Mar 2014, 21:04

iyi geceler çoğu bebekte var sanırım bu yemek sorunu benim yeğenim var 10 aylık tombiş yemek görünce saldırıyor benim kıza mama önlüğünü takınca ağızını bile açmıyor yedirsem bile ağızında tutuyor anlamıyorum bunlar hiç acıkmıyor mu? oyuna mı dalıyorlar yoksa zorladığımız için mi? yemiyor bazen saatlerce mama vermiyorum genede ağlamıyor bile onlara bıraksak bütün gün hiç bişey yemeden dururlar.Denemediğim mama yapmadığım çorba püre kalmadı sadece yediği bi tarhana onu seviyor. Bende takmayayım diyorum açlıktan ölmez diyorum ama genede takıyorum mama verirken kafalarım uyuşuyor 7 aylık kilosu 6.400 5 aylıkken 6.200 dü 2 ayda 200 gr olur mu hiç dr hiç bişey demiyor iştahsızlığı normal görüyorlar ben anlamıyorum acaba şimdi ki bebekler mi böyle köyde yetişen bebekler topaç gibi oluyor acaba biz besleyemiyormuyuz diye düşünüyorum

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 27 Mar 2014, 05:23

Doktorunuz sorun yok diyorsa sorun yoktur. Lütfen çok fazla sıkıntı yapmayın, bebekler ilk aylarda çok hızlı büyür sonra bu yavaşlar bu da çok normaldir. Çok zor biliyoruz ama bebişler çok akıllılar ve sizin bu zaafınızı keşfediyorlar hemen ve bazen yeme işini kasıtlı olarak zorlaştırabiliyorlar. Sizin üzüntünüz ve sıkıntınız da yansıyor onlara. Aşağıda büyüme hangi dönemde nasıl seyreder yazımız var bir göz atın.

http://www.gurmebebek.com/buyume-hangi- ... er--142204

akın burada da Seda Öztezel'in sizinle aynı durumu yaşadığı günlerde yazdığı lokma savaşları yazısı var:)

http://www.gurmebebek.com/omer-in-gunlugu-28138,538

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir