bebeğim çok iştahsız

camdeviren

Re: bebeğim çok iştahsız

Mesajgönderen camdeviren » 27 Mar 2014, 07:00

iyi günler katılıyorum çok zekiler.ok akıllılar anneler ısrarcı olduklarından kaynaklanıyor aç olduklarını düşünüyoruz onlarda bize tepki veriyorlar.

camdeviren

Mesajgönderen camdeviren » 27 Mar 2014, 07:08

tşk ederim okudum yazıyı gerçekten içim çok rahatladı bende acaba sadece benim bebeğim mi böyle diye düşünüyordum dr güzel açıklama yapmış benim de kafam rahatladı. acaba gelişimi gerimi gidiyor diye düşündüm demek ki benim bebeğimde sorun yok. sağlık ocağına gitsem kilo almamış diyorlar o bende takıntı haline gelmişti beni aydınlattığınız için tşk ederim. iştahsız bebeklerin sevdiği çorba tarifleri var mı sevebileceği. ben bal kabağı çorbası yaptım sevmedi acaba sevmediği çorbaları tekrar versem yermi? belki günü gününe uymuyordur

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 27 Mar 2014, 16:47

Günü gününü tutmaması da normaldir, değişik tarifler deneyin, sitemizin tarifler bölümünden de yararlanabilirsiniz.

kralicedilara

Mesajgönderen kralicedilara » 28 Mar 2014, 14:26

aynen bizde de aynı sorun var ptesiden beri meyve yemiyoruz ara öğün diye bişey kalmadı vitaminsiz kalacak ondan korkuyorum yoğurt yiyemiyor kusuyor çünkü meyveden de sadece muz yiyrdu onu da yemez oldu bizimki her ay yapardı bunu şimdi daha sık yapmaya başladı akşamları da muhallebi yemiyor ama pirinç unlu mama yapınca çok seviyor tek umudum o oldu akşam için işte insan anne olunca rahat edemiyor ne yazıkki.bende doğum yaptığımdan beri skıntıdan dirseklerimde ve parmaklarımda yaralr oluştu gece uykumda çenemi sıkmaktan yanaklarımı ısırmaya başlamışım 4 gündür o derece yıpratıyorum kendimi.artık 8 nisan gibi izmire gidicez ya bakalım ne diyecek doktorumuz inşallah ülser falan çıkmaz çok endişeliyiz o konuda.ayrıca alerji testi de yaptırıcaz çok yorulacak kerata inanın 2.bebeği düşünmez oldum artık çok sıkıntıya kapılıyorum çünkü.Rabbim dilarama diğer bebeklere çocuklara uzun sağlıklı hayırlı ömür versin

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 29 Mar 2014, 06:08

Çok zor biliyoruz ama lütfen bu kadar sıkıntı yapmayın. İnanın sizin ruh haliniz bebişinize çok yansıyor. tekrar geçmiş olsun. Gelişmelerden bizi haberdar edin.

camdeviren

Mesajgönderen camdeviren » 29 Mar 2014, 10:39

geçmiş olsun sevdiği yemekleri vermeye çalışın. bir iki gün sonra sevmediği yemekleri tekrar verin bebeklerin günü gününe uymuyor sevmiyor diye yılmayın. yoğurtta kusuyorsa süte alerjisi de olabilir beni bebek süt içmiyor mesela ben yoğurt peynir veriyorum.kemikleri için gerekli kalsiyum.yoğurdu sevmiyorsa muzu seviyor diyorsunuz yoğurdun içine muzu cam rendede rendeleyin bir öyle deneyin belki işe yarar sevmediği şeylerin içine yeni şeyler koyabilirsiniz yaratıcı olmak lazım.prinç ununu seviyorsa sadece pirinç unu vermeyin içine meyveler katın daha da zenginleştirin ben pirinç unu yaptığım zaman içine meyve püresi devam sütü koyuyorum karıştırıyorum öyle veriyorum bi deneyin belki işe yarar.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 31 Mar 2014, 03:44

Evet doğru, bebişlerin yeme tercihlerinin ve miktarlarının zaman zaman değişmesi çok normaldir. Bazen afiyetle bayıla bayıla yedikleri yemekleri istemez, bazende ağızlarına bile sürmedikleri şeyleri yiyebilirler. Bu nedenle anne şefimizin de dediği gibi, biraz ara verip arada bir tekrar denemek de fayda var.

katyakedi

Mesajgönderen katyakedi » 01 Oca 2016, 09:42

Camdeviren rumuzlu hanımefendi bin yazdıklarını ve yaptıklarını Tesadüfen ben de birebir yaşıyorum. Hatta 7. Ayda 6.400 ve kilo almıyor bebeğim.
Sonrasında ne yaptı ve bizim yapmamız gereken birşey var mı merak ediyorum.
Lütfen cevap verin çok teşekkürler

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 05 Oca 2016, 09:57

Beyin, boy ve kilo gelişimi hakkında her şey aşağıdaki linkte, çok işinize yarayacak bilgiler var, çözüm önerileri de.

http://www.gurmebebek.com/6-8-ay/boy-ki ... 0003,54190

http://www.gurmebebek.com/6-8-ay/buyume ... 003,142204

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir