bebeğim emmek istemiyor

larenler

bebeğim emmek istemiyor

Mesajgönderen larenler » 14 Mar 2013, 20:31

merhaba.3aylık bebegım önceleri güzel emerken,son 1aydır ağzına alıp çıkarıp duruyor.emerkende nefes nefese kalıp sinirleniyor.emmıyor.çok ağlıyor.ancak uyurken verebiliyorum.bu neden olabilir.ne yapmalıyım.başına gelen varmı acaba.

NergisinAnnesi

Re: bebeğim emmek istemiyor

Mesajgönderen NergisinAnnesi » 14 Mar 2013, 21:38

Merhaba, bebeğiniz diş çıkarma arifesinde olabilir. Erken olduğunu düşünebilirsiniz ama şu an 7 aylık olan bebeğim, ilk dişlerini 4,5 aylıkken çıkardı. Diş çıkarırken bebekler beslenme sorunları yaşayabiliyor. Umarım en kısa zamanda tekrar eski iştahına kavuşur bebeğiniz.

Drturkmen

Mesajgönderen Drturkmen » 14 Mar 2013, 21:51

Bebekler büyüdükçe çevreye olanilgileri artıyor ve emerken dikkatleri dağılabiliyor. Karanlık ve sessiz yerleri tercih edebilirsiniz. Bir de emme aralıklarını açmanızı öneririm daha çabuk memeyi bitirip dahauzunsüre tokkalıyorlar. Tecrübelerimi paylaşmak istedim ;) :D

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 16 Mar 2013, 07:15

Tecrübeli annelerimizden gelen öneriler için çok teşekkür ederiz. Güzel öneriler hepsi :) Algıları arttıkça, emerken dikkatlerinin dağıldığı doğrudur, erken diş çıkarmada olabilir tabii. Sütünüzün yetip yetmediğini de kontrol edin. Anne sütü çok değerli bir besin bebeklerimiz için aşağıdaki yazımıza da bir göz atın :)

http://www.gurmebebek.com/anne-sutu-nas ... lir--26557

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 20 Mar 2013, 06:44

Bakınız sizin için emzirme uzmanımız Esra Ertuğrul'dan bilgi aldık :)

Bu annenin sütü sanırım fazla geliyor ki bebek yutkunurken nefes nefese kalıyor. Bunun için emzirmeden önce eğer pompası varsa pompa ile göğüslerindeki sütü birazcık sağıp ardından emzirebilir. Pompası yoksa elliyle hafifce kahverengi alanın üstünden ve altından tutarak hafifçe sağması yeterli olacaktır.
Genelde 3 . ayda büyüme atağı geçirdikleri dönemde annelere sütlerini yetmediğinden bahseder. Ama bu annede bence bebeğin çene kasları da güçlendiği için daha fazla süt çekiyor onu da tam yutamadığı için ara ara duruyor. Biraz sağarsa sütün yoğunluğu azalacaktır. Böylelikle bebek daha rahat emecektir.

Sevgiler:))

drsinemnur

Mesajgönderen drsinemnur » 09 Nis 2013, 10:41

Merhaba,
9 aylık kızım dün akşam emzirdirten sonra uyudu, her zamanki gibi gece 2de beslenmek için uyandı ancak bu sefer emmek istemedi, uyku sersemliğine verdim, ısrar etmedim. Her zamanki gibi sabah 8de uyandı ve her sabah olduğu gibi emzirecektim ama istemedi. Başını çeviriyor, ağlıyor, kendini atıyor.
Önce aç bırakmayı seçtim, sadece su verdim. Dikkatini dağıtıp yeniden denedim, hala almayınca artık yedirdim. Sonra yine denedim, yine emmedi.
Henüz dişi yok, diş çıkarma belirtisi de yok.
Napacapımı bilemedim, fikri olan var mı??

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 10 Nis 2013, 06:41

Öncelikle sütünüzün yetip yetmediğinden emin olun. Aşağıdaki yazımızda anne sütünü arttırma yöntemleri var. Bebeklerin algıları geliştikçe dikkatleri dağılıyor ve emmeye konsantre olamayabiliyorlar. Sessiz, sakin ve loş ortamlarda emzirmeyi deneyin.

http://www.gurmebebek.com/anne-sutu-nas ... lir--26557

drsinemnur

Mesajgönderen drsinemnur » 10 Nis 2013, 07:08

Sütün oldukça bol, uygun emzirme için gereken tüm şartları da sağlıyorum ancak hala istemiyor.
Öneriler için teşekkürler..

sevim12

Mesajgönderen sevim12 » 22 Nis 2013, 11:46

bebeğim 2500 gr doğdu. 1, ay 3700 2,ay4600 3,ay5200 4,ay5700 gr oldukça yavaş kilo alıyor ve persentil değerleri alt sınırda dr ek gıdaya başlamamı söyledi. Fakat bebeğim kendi istemedikçe ne emiyor ne de mama yiyor, adapte sütleri zaten hiç içirmeyi başaramadım :( Arkadaşlar bu konuda yardımınıza ihtiyacım var ne yapabilirim?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 23 Nis 2013, 05:47

Mehaba Bebeğiniz tam olarak kaç aylık acaba?

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir