bebeğim nezle mi oluyor :(

HLSCYLN

bebeğim nezle mi oluyor :(

Mesajgönderen HLSCYLN » 08 Kas 2014, 13:26

merhaba. bebeğim 7 aylık ve az miktarda burun akıntısı var . hemen ilaç vermek yerine c vitamini açısından zengin gıdalarla 1-2 gün beklemek istiyorum. sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz :(

izemela

Re: bebeğim nezle mi oluyor :(

Mesajgönderen izemela » 08 Kas 2014, 13:43

Merhaba :) gecmis olsun cnm

Doktor degilim ama nacizane fikrim atesi olmadigi surece yani doktorlarin acil durum dedigi ates derecesine ulasmadan "ben " ilac vermiyorum

Ve ates olmadigi icin de hasta oldugunu dusunmem genellikle .. ama bu benim dusuncdm ve benim uyguladigm bir olay soylemek isterim oncelikle ...

Ama ortada salgin var dikkat etmek sart , bebegin ayina gore taze vitaminle desteklemek iyi gelir diye dusunuyorum

Ama tabi bu konuda fikir sahibi olanlar yazacaktir ..

Eger hasta olduguna kanaat getirdiyseniz atesi dahi olmasada bir doktora ya da saglik ocagina goturseniz iciniz rahatlar ve bu daha dogru olur imkan warsa..cnki hic birimiz doktor degiliz , olsak dahi gormeden bebegi bisey diyemeyiz

Ama endise etme annesi :)

HLSCYLN

Mesajgönderen HLSCYLN » 08 Kas 2014, 18:22

çok teşekkür ederim düşünceleriniz için :) çok şükür ki ateşi yok şu an için bende aynı fikirdeyim hemen ilaca sarılmak yerine doğal yollar ile geçirmeyi tercih ederim. dün fark ettiğim bişeydi zaten o yüzden biraz daha garantici olmak istedim içimi ferahlatmak için sizlerin de fikirlerini sormak istedim.

izemela

Mesajgönderen izemela » 08 Kas 2014, 20:49

:) rica ederimcnm , endiselenmekte cok haklisin .. herzaman fikir aliswerisinde bulunmaliyiz birbirimizle biz anneler :)

Bak mesela Bu saat olmus hala uyumuyor benim sipa inan suan sagimda , koltukta ayaga kalkmis hop diyo zipzip zipliyo tepemde ... sayilari alfabeyi ogrensin gorsel acidan da telaffuz acisindan diye , buyukannesi tablet almis, o da acik sayilar videosu bangir bangir bagiriyo, baba tw seyretmeye calisio, hah suan tableti bana firlatti buarada ... amaaan teyzesi herbirinin turlu turlu huyu war walla .. Allah bizlere bagislasin acilarini gostermesinde herseylerine raziyiz :)

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Kas 2014, 13:21

Merhaba zaten doktorunuz vermediği sürece ilaç vermek doğru değil. dediğiniz gibi beslenmesine dikkat edin. Ve burnunun tıkalı olmamasına çok dikkat edin. Bebeklerde burnunun açık ve temiz olması ve rahat nefes alıyor olmaları çok önemli. Zira östaki boruları henüz kısa olduğu için daha çabuk kulak enfeksiyornu olabiliyorlar. Geçmiş olsun, sevgiler.

HLSCYLN

Mesajgönderen HLSCYLN » 09 Kas 2014, 18:17

çok haklısın :) allah kolaylıklar versin. annelik çok mükemmel bir duyguymuş meğer. her ne kadar kimi zaman zorlansak dahi (senin bahsettiğin gibi ) bu duygu çokmu çok güzel bir duyguymuş.Rabbim evlatlarımıza sağlık sıhhat versin e biz annelere de sabır versin. :lol:
En son HLSCYLN tarafından 09 Kas 2014, 20:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

HLSCYLN

Mesajgönderen HLSCYLN » 09 Kas 2014, 18:19

teşekkürler sevgili gurme bebek. bende eczaneden sadece burun damlası aldım rahat nefes alması için ve damlayı damlattıktan sonra burun aspiratötü ile çekiyorum biraz daha rahatlıyor. fakat çok sorun çıkartıyor oğlum burnuna dokunmamı istemiyor ağlıyor.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 10 Kas 2014, 05:17

Haklısınız ama dediğimiz gibi burnunun açık olması önemli. Çok geçmiş olsun tekrar. Tüm bebişlere sağık diliyoruz.

HLSCYLN

Mesajgönderen HLSCYLN » 10 Kas 2014, 11:19

çok teşekkür ederim .biraz zorlansak ta burunu açık tutmaya çalışıyorum. tam olarak tıkanmıyo ama bu kadarı bile rahatsız etmeye yetiyo.şu an için bu şekilde mücadele ediyoruz henüz doktorada gitmedik.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir