bebek arabaları

beybin

bebek arabaları

Mesajgönderen beybin » 15 Nis 2013, 08:28

sevgili anneler merhaba, kizim su anda 5,5 aylik, henuz destekli oturabiliyor. su ana kadar hep kanguruda tasidik. artik bebek arabasi almamiz gerek. evde mevcut, tasimanin imkansiz oldugu arabayi hic kullanamadik. bebek arabasi alirken nelere dikkat etmemiz gerek? magazalarda o kadar cok secenek var ki. evdeki arabadan hareketle tek bildigim hafif olmasi gerektigi. onerilerinizi bekliyorum. iyi haftalar herkese.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: bebek arabaları

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Nis 2013, 09:49

Merhaba; Bebebk arabası seçimi araba seçimi gibidir. Herkesin ihtiyacı farklıdır.

- arabanızın bagajı darsa
- sadece alışveriş merkezlerinde ve dar sokaklarda kullanacak ve mağazalar gibi alanı dar yerlere girip çıkacaksanız, asansörünüz küçükse, ya da yoksa.

Baston pusetleri tercih edin. Hafif katlanması kolaydır ve yer kaplamaz.

Öte yandan baston olmayan, iki parça pusetler bebekler için daha konforludur, kötü zeminlerde daha iyi giderler. Lakin yer kaplarlar ve ağırdırlar. Eğer orman yolu arnavut kaldırımı vs gibi yerlerde kullanacaksanız bunları tercih edin.

Dikkat edilecek diğer unsurlar:

araba koltuğu takılabiliyor mu ?

Bebeğin yüzü size dönük olacak şekilde de kullanılıyor mu (ilk aylar için )

tam olarak yatıyor mu ? (ilk 6 ay için )

açması kapaması kolay mı

Bütün bunların hepsi bir arada olmayabilir. ama sizin için önemli olanları önceliklendirin :)

Ve tabi biz bu sorunuzu facebook sayfamızda da paylaşarak, tecrübeli annelerimizi size cevap yazmaya yönlendireceğiz. Bakalım onlardan ne öneriler gelecek...

fapaydin

Mesajgönderen fapaydin » 15 Nis 2013, 10:03

Eger hergun disari cikip uzun yuruyusler yapmayacaksaniz baston puset oneririm. Koltugunun yatirabilir olmasi benim icin onemliydi. Bu acidan Maclaren Quest'ten cok memnun kaldik. Hafif, kolay katlaniyor, ve epey dayanikli. Fiyati da diger modellere kiyasla epey uygun.

Bir de Quinny Zapp'a bakmistim, katlaninca epey az yer kapladigindan. Ama koltugu yatmadigi icin vazgectik. 2013 modelinde ekstra ozellikler oldugunu duydum, bir de ona bakin isterseniz.

senemakciyildiz

Mesajgönderen senemakciyildiz » 15 Nis 2013, 10:23

Merhaba,
Biz de bebek arabası almadan çok araştırdık özellikle eşiniz de mühendis olunca daha fazla araştırmak durumunda kalıyorsunuz ;) Sonunda Jane Rider da karar kıldık oğlum 2 yaşında hala kullanıyoruz ve çok da memnunuz. Özellikle katlanabilir olması,bagaja koyarken arka tekerleklerinin çıkıyor olması, sürüşte düşme tehlikesinin olmaması bebeğinizi her iki yönlü oturtabiliyor olmanız ve rahat sürülebiliyor olması tercih sebeplerimizdi. Sanırım her yerde satılan ve çok bilinen bir marka değil ancak ödüllü ve kaliteli bir marka biz Saraçhanede Ayhan çocukdan almıştık tavsiye ederim.

koksalaykol

Mesajgönderen koksalaykol » 06 Ağu 2013, 20:42

valla ben bebek arabalarının sıfır aylıkken bile kullanılabildiğini billiyorum. bilhassa http://www.e-beybi.com bebek sitesinden aldığım bebek arabaları çok iyi

melek_k

Mesajgönderen melek_k » 07 Ağu 2013, 09:37

Merhaba ben chicco liteway kullanıyorum benim aradığım özellikler kolay katlanması katlandığında az yer kaplaması ve hafif olmasıydı hepsi bu üründe mevcut yanlış hatırlamıyorsam 7,5 kilo olması lazım tek problem çift yönlü kullanılamıyor. Bir göz atın derim.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 12 Ağu 2013, 06:47

Tavsiyeler için çok teşekkürler :)

suberk

Mesajgönderen suberk » 20 Tem 2015, 06:56

pusetli bebek arabalarını öneriyorum ben

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir