beslenme

m.erdeminannesi

beslenme

Mesajgönderen m.erdeminannesi » 15 Şub 2016, 23:39

sevgili gurme bebek.oğlum 7.5 aylık ve iki aydır hatta üc kilo su 7-7.50-7.80 seklinde. 6 ay bitince başladım ek gıdaya ilk zamanlar azda olsa yiyordu bu süreç hep diş kaşıntısı problemiyle geçti ama on gün oldu iki dişi patladı.ama daha kötü şimdi iştahı.kaşığı görünce ondan kaçmak için her şeyi yapıyor.hatta benim elimden hiç yemek istemiyor.parmak yiyecek verirsem onunla ugraşıyor yemeye ya da dişlerini kaşımaya çalışıyor.fakat henüz onuda tam beceremiyor. ne yapacağım bilmiyorum.yarın doktora götüreceğim. sizinle de paylaşıp fikirlerinizi almak istedim.anne sütü de yeterince almıyor. o kadar mutsuz oluyorum ki. lütfen fikri olan tecrübeli annelerde yazsın.teşekkür ederim.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: beslenme

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 16 Şub 2016, 11:39

Merhaba öncelikle diş çıkarma ve hastalık döneminde iştahsızlık az yeme çok normal bir durum. Hatta bunu önlemek imkansız. Çünkü beyinleri hastalık döneminde az yemelerini söylüyor. Bu nedenle uzmanlar zorlamayın diyor. zaten bildiğiniz üzere zorlamakta çözüm getirmiyor. Bu nedenle hemen endişe ve üzüntüye kapılmayın, çünkü sizin bu durumunuzu mutlaka hisseder ve olumsuz etkilenir. Çok zor biliyoruz ama biraz rahatlayın ve akışına bırakın. Kendi kendine yemeye çalışması da olumlu ve güzel bir gelişme aslında bu dönem de olmasını beklediğimiz bir gelişme. Doktorunuz gelişimşiminde bir sorun yok derse sorun yoktur. Doktor kontrolünün sonucunu da bize yazın üzerine beslenme düzeniniz ve neler yapabilirsiniz konuşalım. Sevgiler :)

m.erdeminannesi

Mesajgönderen m.erdeminannesi » 16 Şub 2016, 22:58

sevgili gurme bebek, bugün doktor kontrolünde kan değerleri çok düşük çıktı(HGB0=8.6). kansızlığın sebebini öğrenmemiz gerek dedi. yani bir hastalık mı var ak deniz anemisi gibi yoksa beslenme sorunundan kaynaklı bi durum mu onu anlayacağız. üniversite hastanesinde tetkikler yapılacak. ayrıca kalpte de üfürme var dedi emin olmak için kardiyolojiye yönlendirdi. anlayacağınız biz ek gıdayla kafayı bozarken bizi çook başka kötü sürprizler karşıladı.perşembe günü yine doktordayız fikirlerinizi ve dualarınızı bekliyorum :(

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 17 Şub 2016, 13:22

Çok geçmiş olsun. Minik gurmememizin haberlerini bekliyoruz. Umarız her şey iyi gider.

m.erdeminannesi

demir eksikliği anemisi

Mesajgönderen m.erdeminannesi » 19 Şub 2016, 22:06

sevgili gurme bebek, pandoranın kutusu açıldı. oğlum da demir depoları boşalmış.bitme noktasına gelmiş.bütün sıkıntımız buymuş galiba. burdan bebeği yemeyen, yerken yemeyi bırakan, çoook terleyen,uyuyamayan minik gurmelerin annelerine seslenmek istiyorum. mutlaka bebeğiniz 6.ayını bitirince kan değerlerini ölçtürün. özellikle erken doğan gurmelerin. benim bebeğim 35 haftalık doğdu ve bu kansızlığının birinci sebebi bu görünüyor.bi doktorun ihmali yüzünden biz bu duruma geldik. bebeğinizin doktoru siz olun önce.sevgili admin dr ciğer verme erken dedi bende 8.ay bitince vereyim diyorum ne dersiniz? ilaç ferro senol şurup verdi dr ye sormayı unuttum bu dişlerde kararma yapar mı?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 22 Şub 2016, 15:04

Merhaba tekrar geçmiş olsun meraklanmayın mutlaka düzelecek, daha kötü bir şey çıkmadığına çok sevindik. Ciğer için erken. Öncelikle doktorunuzun dediklerini yapın dengeli ve düzenli besleyin yeter. Demir eksikliği çok sık görülen bir durum bebişlerde zira demir çok nazlı emilen bir madde, vücuda alına demirin tamamı hiç bir zaman kullanılamıyor zaten, bu düzeyde olmasa bile bebeklere mutlaka demir takviyesi veriyor pek çok uzman. Biz size demir eksikliği hakkında makalemizi veriyoruz çok faydalı bilgiler var.

http://www.gurmebebek.com/beslenme-soru ... gi/546,552

m.erdeminannesi

Mesajgönderen m.erdeminannesi » 23 Şub 2016, 20:41

ilginiz için çok teşekkür ederim.şuan demir ilacını veremiyorum soğuk algınlığı var çok kötü durumda oğlum öksürük kusma burun akıntısı geniz akıntısı ne ararsanız.iştah sıfır.toparlanınca devam. bu arada makaleniz zaten bende vardı okudum önceden.ve erken doğanlarda daha çok bu sorunun olduğunu makaleden öğrenince hemen harekete geçtim.iyi ki varsın gurme bebek diyorum. :)

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 25 Şub 2016, 06:47

Teşekkür ederiz, tekrar geçmiş olsun gelişmelerden haberdar etmeye devam edin bizi.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir