Çocuklarımızın gelişimi normal mi?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Çocuklarımızın gelişimi normal mi?

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 12 Ara 2012, 06:50

Anne şefler, bebeğinizin gelişimi normal mi? Boyu yeterince uzuyor mu? Kilosu ayına uygun artıyor mu? Ne olursa olsun bu sorular hiç birimizin aklından çıkmıyor aslında. Bebeklerimizin boyuna, kilosuna ne kadar takıyoruz? İtiraf zamanı :)

İşte kız ve erkek çocuklarının gelişimini takip edebileceğiniz iki ayrı tablo,aşağıdaki linklerde, tıklayın bakın.

http://www.gurmebebek.com/erkek-cocukla ... simi-45403

http://www.gurmebebek.com/kiz-cocuklari ... simi-45402

alev

Re: Çocuklarımızın gelişimi normal mi?

Mesajgönderen alev » 12 Ara 2012, 07:09

Evet ben cok takiyorum ozellikle de kilo konusunu. Cagimizin sorunu obezite olunca kizim icin de korkuyorum. Henuz 14 aylik ve 11 kilo aslinda suan ortalama bir cizgide ancak uzerine cikmasini istemiyorum.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 12 Ara 2012, 07:47

Aynen öyle Alev Hanım, bizimde hep belirttiğimiz gibi asıl sorun obezite. Bebeğimizin yetişkinliğinde yaşayabileceği bu sorunu tamda bu çağlarında bizler belirliyoruz. Yağ hücre sayısı küçük yaşlarda belirleniyor. Bizler onlara bu çağlarında ne kadar yağ hücresi yaptırırsak, o sayı sabit kalıyor ve hiçbir şekilde sayı azalmıyor.

pity

Mesajgönderen pity » 12 Ara 2012, 08:16

merhaba,
oğlum 15 aylık ..gecen ay 9.700 olan kilosu 1 ayda 9.200 e düştü..hastalık,diş çıkarma çok etkiledi.zaten zayıf bir çocuk.evde tartı var sürekli tartıyoruz.:).Boyuda 78,5 cm.Dr umuz boyu iyi ama kilo biraz düşük diyor.doğduğundan beri ince zaten..çok takmamak gerek sanırım..

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 12 Ara 2012, 10:38

Kesinlikle çok takmayın :) Hastalık diş çıkarma döneminde normaldir.

Sabiha

Mesajgönderen Sabiha » 14 Ara 2012, 11:02

Benim kızımda 15 aylıkken 12 kiloyu. Şimdi 18 aylık ve 14 kilo olmuş:(. Ne yapmam gerekli bana yardımcı olabilir misiniz? Bu arada sağlıksız hiç birşey vermedim. Şekerin tadını bilmiyor daha

kuzeyyildizi

Mesajgönderen kuzeyyildizi » 14 Ara 2012, 15:28

merhaba,
benim oğlum 2 yaşında kilosu 11.800 boyu 88cm ve ben kilosuna çok takıyorum :( doktor boyu yaşına göre iyi fakat kilosu biraz az dedi. Dengeli ve düzenli yiyor fakat kilo alımı çok yavaş. Etraftakiler bu çocuğa yemek vermiyormusun dedikçe çıldırıyorummmm. Çok şükür sağlıklı ama az biraz kilo alsa çok mutlu olacağım

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 14 Ara 2012, 15:34

Sabiha

Mesajgönderen Sabiha » 14 Ara 2012, 18:25

Gurme bebeğin sıkı takipçilerindenim, bu yazıları daha öncede okumuştum şimdi tekrar atladığım birşey olabilir mi diye okudum ve zaten ben bunlara dikkat ediyorum. Ama kızımın kilosu yinede fazla, porsiyonları küçültüyorum ama tabaktakini bitirince koy koy diye tekrar istiyor.
Sanırım benim karın doyuracak çok kalorisi olmayan şeylere ihtiyacım var.
obezite değil benim kasteddiğim, o makalede obeziteye sebep olabilecek şeylerle zaten kızım daha hiç tanışmadı bile.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 17 Ara 2012, 06:36

Sabiha Hanım biz obeziteyi genel bilgi olarak verdik zaten. Bebeğinizin boy kilo oranı kemik kas yapısı da önemli. Buna göre bebeğinizin kilosunun fazla olup olmadığına doktorunuzla birlikte siz karar verebilirsiniz. bizim önerimiz. Bebeğinizi sağlıklı beslediğinizde çok açık gerçekten. Midesini de büyütmemek adına porsiyon büyütmemekte haklısınız aslında, öyle devam edin. Belki daha sık yedirebilirsiniz. Su içirmeyi ihmal etmeyin. bir de sağlıklı ve faydalı olsa bile kalorisi ve şeker oranı yüksek kuru yemişler, kuru meyveler, bal, pekmez gibi besinleri sınırlamayı düşünebilirsiniz. Gün içerisinde de daha hareketli oyunlar oynayarak bedensel aktiviteyi artıra bilirsiniz :)

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir